Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy valószínűséggel ADHD-m...

Nagy valószínűséggel ADHD-m van, de nem vizsgáltathatom ki. Mit tudnék tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nemrég ismerkedtem meg az ADHD-val. Hosszabb kutakodás és olvasgatás után rádöbbentem, hogy valószínűleg ADHD-m van - visszagondolva a gyerekkoromra, az iskolás éveimre és most felnőttként is rengeteg olyan tünetet produkáltam/produkálok, ami beleillik. Természetesen el szerettem volna menni kivizsgálásra, mivel ezek a tünetek nagy mértékben nehezítik a mindennapjaimat, azonban egy elég kellemetlen dolog jutott a tudomásomra: a szakomon kizáró ok az ADHD.


Ha elmennék és diagnosztizálnának, vagy esetleg szakemberhez fordulnék és kiderülne, akkor el kéne hagynom a szakot, így viszont tovább kell küszködnöm a tünetekkel, ami szorongással tölt el.

Milyen lehetőségeim vannak - ha egyáltalán vannak -, vagy mit tudnék csinálni ebben a helyzetben?



2021. jún. 6. 18:08
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz?
2021. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nincs ebben logika, hiszen a diagnózisod a magánügyed, senki nem fogja megtudni, és a beleegyezésed nélkül a kezelő nem adhat ki információkat az egészségügyi állapotodról.
2021. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Nos, ha valamihez kizáró ok egy adott betegség, hidd el, oka van.


2!


Ha adott probléma kizáró ok, akkor erre az alkalmassaginorvosi vizsgálaton rákérdeznek. Pl egy vak nem lehet szívsebész, egy színtévesztő hivatásos sofőr, egy skizofrén börtönőr. Ergo de, meg kell tudniuk

2021. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
E miatt multhat a nunkad soran komoly problema? Emberi elet? Stb
2021. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
74%
3: igen, a vakságra nincs gyógyszer, sem a skizofréniára, az ADHD azonban kezelhető, és jobb, ha kezelve van, minthogy kezeletlenül balesetet okozzon a kérdező!
2021. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Tanító szakos vagyok.

Alkalmassági nem volt, csupán nyilatkozatot kellett kitölteni, de ugye akkor nem voltam tudatában annak, hogy ADHD-s lehetek.

2021. jún. 6. 18:30
 7/39 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nyugodj meg, ilyen bizalmas információkat nem adhatnak ki idegen személyeknek/intézményeknek. Az ADHD kezelhető, és nemcsak a gyerekeknek, hanem neked is jobb lesz, ha orvoshoz/pszichológushoz mész.

Egyébként én nem tudok olyanról, hogy az ADHD kizáró ok lenne, bár ez is súlyosságtól függ, de a terápiákon tanulható az önkontroll.

2021. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De ha diagnosztizálnak és nem értesítem az egyetemet, az nem szabályellenes?
2021. jún. 6. 19:41
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs diagnózis akkor nincs miről értesíteni őket. De az ADHD nem kizáró ok a tanitokepzesben,pláne nem ha kezelve van
2021. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!