Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy fél év Scippa...

Lehet hogy fél év Scippa szedés után kijöjjön rajtam bipoláris zavar, azon belül mániás szakasz?

Figyelt kérdés

"A mánia és hipománia tünetei közé a következők tartoznak: irritáltság, expanzivitás, emelkedett hangulat, eufória indok nélkül, emelkedett vagy túlzott önértékelés, nyugtalanság, jelentősen csökkent alvásigény, esetekben kritikátlan viselkedés, fokozott beszédkényszer, dekoncentráltság, rohanó gondolatok. Ezekből a tünetekből 4-5-nek legalább 7 napig kell fennállnia ahhoz, hogy azt mondhassuk, a beteg hipomániás vagy mániás epizódban szenved." ezt olvastam egy cikkben, hát jó része igaz rám. Eddig sose merült fel hogy bipoláris lennék, és igazából nem durva, de észrevettem magamon ezt.


Szóval lehetséges?

Ha igen, és elmondom a pszichiáteremnek, milyen gyógyszer változtatásokat fog majd csinálni szerintetek?

Most napi 10 mg Scippát szedek (+folyamatos terápia).



2021. jún. 8. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Bipolaris zavar II a diagnozisom. A tünetek közül egyik se volt nálam az elmúlt egy évben amióta rosszul vagyok.

Szerintem az az igazság hogy mindenki sötétbe tapogatózik.

Állítólag mindenkit bipolarisnak mondanak aki mentálisan szarul van.


Mindenesetre a legnagyobb kib@as ami egy emberrel es a környezetével történhet.

Nem csoda hogy sok esetben öngyilkossághoz vezet.


En mar nem bírom sokáig.

2021. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Miért hiszitek azt, hogy egy qrva gyógyszertől meggyógyultok? Hány ember élete mehetett így a kukába... ☹️
2021. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért hiszik vagy hisszük mert alattomos a betegség, es ilyen állapotba az ember mindent kipróbál.

En nem szedek gyógyszert mert leszedalt. Elkezdtem sportolni, kerteszkedni emberekkel találkozni. Így van mar hogy fél napra el is tudom felejteni van valami bajom. Olyankor nem faj semmin , de ha ágynak esek jönnek a rossz gondolatok es a testi bajok.

Meg kell tanulni figyelni magunkat , mitől jobb.

2021. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves második, én nem hiszem hogy a gyógyszertől gyógyulok meg, az csak egy segítség a terápia mellé.
2021. jún. 11. 10:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Éb soha sem szedtem erre gyógyszert. Ér legalább valamit?
2021. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, nem véletlenül szedem.
2021. jún. 12. 17:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Rendben. Ha úgy érzed, hogy használ, akkor nem lehet gond. Kívánom, hogy mielőbb gyógyulj meg!
2021. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gyógyszer előtt "életképtelen" voltam körülbelül, se kapcsolattartás ismerősökkel, ki se mozdultam, egész nap aludtam volna legszívesebben, éveken keresztül. Próbáltam terápiára járni, de sose maradtam pár alkalomnál tovább. Aztán a gyógyszer mellett végre képes vagyok élni, és nyomom már több mint fél éve a terápiát, haladok szépen.
2021. jún. 12. 17:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Kitartást kívánok hozzá! Bízom benne, hogy tartósan helyre jössz, és gyógyszerek nélkül is teljes és boldog életet tudsz majd élni!
2021. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, hosszútávon az a cél hogy elhagyhassam a gyógyszert.
2021. jún. 12. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!