Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy fél év Scippa...

Lehet hogy fél év Scippa szedés után kijöjjön rajtam bipoláris zavar, azon belül mániás szakasz?

Figyelt kérdés

"A mánia és hipománia tünetei közé a következők tartoznak: irritáltság, expanzivitás, emelkedett hangulat, eufória indok nélkül, emelkedett vagy túlzott önértékelés, nyugtalanság, jelentősen csökkent alvásigény, esetekben kritikátlan viselkedés, fokozott beszédkényszer, dekoncentráltság, rohanó gondolatok. Ezekből a tünetekből 4-5-nek legalább 7 napig kell fennállnia ahhoz, hogy azt mondhassuk, a beteg hipomániás vagy mániás epizódban szenved." ezt olvastam egy cikkben, hát jó része igaz rám. Eddig sose merült fel hogy bipoláris lennék, és igazából nem durva, de észrevettem magamon ezt.


Szóval lehetséges?

Ha igen, és elmondom a pszichiáteremnek, milyen gyógyszer változtatásokat fog majd csinálni szerintetek?

Most napi 10 mg Scippát szedek (+folyamatos terápia).



2021. jún. 8. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom nem tudott hatásosan segiteni. El akart küldeni másik szakemberhez. Akkor el ment a kedvem tőlük. Szerencsére jobban lettem igy is.
2021. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mennyit alszol?

Milyen a hangulatod?

Hogy érzed magad?

Mennyit beszélsz? Kivel, miről?

Mennyit gondolkozol, milyen jellegűek a gondolataid?


(Ezekre próbálj meg válaszolni, tapasztalt hipomániás és mániás bipol vagyok.)

2021. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hogy lettél jobban ?


Ezen csodálkozom, nekem nem megy .

2021. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogyan lettem jobban? Elkezdtem figyelni a jeleket körülöttem. És ettől észre vettem ,hogy rossz úton járok. Arra világított rá ez, hogy legyek nyiyottab, figyelmesebb, segítőkészebb. Azt fogom kapni az élettől, amit adok. És ha magamat nem szeretem, akkor hogyan szerethet engem más?
2021. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!