Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ember tényleg könnyen...

Egy ember tényleg könnyen öngyilkos lehet?

Figyelt kérdés

Vajon tényleg olyan könnyű öngyilkosnak lenni, hogy egyszer csak elhatározza magát, és azt mondja megölöm magam és megteszi. Vagy vajon mekkora ok kell ahhoz, hogy alaki öngyilkos legyen?


Ez azért érdekel, mert olyan sok ilyen esetet hallani, hogy öngyilkos lett. De sose mondják milyen okból, mekkora háttér zaja van az életének.


2010. máj. 9. 19:03
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

*valaki


Bocsánat, ha rossz kategóriába tettem, nem tudom hova rakhattam volna.

2010. máj. 9. 19:04
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem könnyű, egy folyamat. túlélő
2010. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de pár napja a szomszéd nő elég simán ugrott ki az ablakon :S Állítólag anyagi gondok miatt.
2010. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
szerinem azért ez nem olyan egyszerűen könnyen történik. először is kell egy hajlam, és huzamosabb ideig tartó depresszió kilátástalanság,vagy egy hirtelen olyan helyzet amiből úgy tűnik nincs kilábalás. de a legtöbb ember csak fel akarja hívni magára a figyelmet, mármint igazából nem akar meghalni.
2010. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki öngyilkos lesz (nem csak fenyegetőzik vele mert az csak figyelem felkeltés, hogy valami nincs rendben vele és hogy foglalkozzanak vele) azt nem hirtelen elhatározásból teszi. Vagy nagyon rég óta készül rá és a megfelelő pillanatot várja, vagy olyan rég óta gyűlik már az illetőben ez, hogy egyszer betelik a pohár és végez magával. Aki már évek óta mély depresszióban van nem kap semmi féle segítséget és Ő maga sem tud elindulni az esetleges gyógyulás útján akkor annak igen könnyű végeznie magával. Egyszer csak úgy gondolja, hogy igen most jött el az idő semmi értelme az életnek stb. Ezért kell segíteni az embereken és nem hagyni, hogy idáig fajuljon. Nekem volt ilyen ismerősöm. Szerencsére időben segítettünk neki így nem lett nagyobb baja. Ma már Ő is belátja, hogy nem a depresszióba és halálba kell menekülni és nagyon örül, hogy mellette álltunk.
2010. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
18%
kell hozzá némi elmezavar józaneszű ember nemképes megölni magát
2010. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

nemhiszem..

szerintem aki öngyilkos lesz az csak saját magát sajnáltatja.

és senkit sem szeret a környezetében csak saját magát.

aki pedig mondogatja hogy majd az lesz az sosem fogja megtenni. csak szájhős.. az ilyen sosem meri megtenni.

:-)

2010. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
86%

Azt ne akard megtudni, hogy mekkora ok kell hozzá, mert az régen rossz, akkor arra készülnél Te is.


Igen, valahogy úgy mehet, hogy elhatározza, nemrégen a szemtanúja voltam egy öngyilkosságnak, nevezetesen csütörtök este(május 6.). A szemem láttára, kb 5 méterre tölem ugrott be egy férfi a vonat alá.

Azóta nem tudok aludni, csak 2-3 órákat éjjel kb 10 perces felosztásokban.


Az öngyilkosság nem megoldás, hanem egy önzö menekülés a problémák elöl.


21/F

2010. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem könnyű sok bátorság kell hozzá

és nem éri meg

2010. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Én több évvel ezelött ott voltam, hogy ha egy bizonyos esemény nem következik be, akkor öngyilkos leszek. Ez egy hosszú - több éves folyamat volt, és nem könnyü elhatározni, hogyha valaki komolyan gondolja. (Most az ijesztgetéseket meg a zsarolásokat nem emlitem, az egy más téma.)

Éveken keresztül minden félresikerült az életemben, házasságon tönkrement, a férjem megcsalt több éven keresztül, senkim sem volt, akivel meg tudtam volna bármilyen gondomat beszélni, a munkahelyem megszünt, ami kilátásban volt másik, azt is megkapta egy protekciós, több fontos ember az életemben meghalt pár hónap alatt. Egy ideig próbáltam kikeveredni ebböl, de teljesen sikertelenül. Igy odajutottam, hogy nincs más lehetösegem, mint eltünni az életböl. Már össze volt minden készitve arra, hogy öngyilkos legyek, amikor kaptam egy levelet, hogy egy régi ismerös, akiröl már 20 éve nem tudtam semmit, lehet, hogy meglátogat. Úgy éreztem, ezt meg kell még várnom, de ha nem tud eljönni, akkor nincs semmi, amire még várnom kellene.

Az ismerösöm eljött, és annyira kedves volt hozzám, hogy meg tudtunk pár dolgot beszélni - és igy adtam magamnak még egy esélyt (utólag azt mondom, hogy szerencsére)

2010. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!