Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyász okozhat infantilis...

Gyász okozhat infantilis viselkedést?

Figyelt kérdés
Felnőtt nő vagyok, tavaly év végén meghalt édesanyám. Az elvesztése és a gyász nagyon megviselt, különösen azért, mert munka, tanulás miatt nem volt tulajdonképpen lehetőségem a gyász megélésére, mert a temetés után azonnal vissza kellett állni dolgozni (stresszes és megterhelő volt a munkám), plusz felnőttképzésben veszek részt és vizsgaidőszak is volt, amit nem akartam elhalasztani anyagi okok miatt. Így visszatekintve azt látom, hogy nagyon gyakran helyezkedtem egy elveszett gyerek szerepébe. Olyan megnyilvánulásaim voltak, mint egy kisgyereknek, a párom játszotta a gondoskodó szülőt. Nyafogtam, gyerekes kifejezéseket használtam. Alapvetően nem vagyok ilyen, de szinte teljesen kifordultam magamból. A kapcsolatom azóta véget ért és most visszatekintve azon gondokodom, hogy összefüggésben lehet-e a gyászfolyamat azzal, hogy regresszáltam, azaz egy (sokkal) korábbi életkorba mentem vissza annak érdekében, hogy megkapjam a vágyott gondoskodást és figyelmet? (Pszichológiában jártas véleményezők előnyben)

2021. jún. 9. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút. A regresszió és a gyász kéz a kézben jár.
2021. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mindenki másképp dolgozza fel a gyászt, simán okozhat ilyesmit is.

Őszinte részvétem!

2021. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De még mennyire! Szülő halála pláne.

(Lentebb akartam görgetni a képernyőt, de véletlenül lepontoztam az első válasz íróját, bocsánat :( )

2021. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!