Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül szorongás...

Gyógyszer nélkül szorongás megszüntethetö?

Figyelt kérdés
Ma voltam a hazi orvosnál es kaptam beutalot pszichiátriára es említette hogy valószínűleg gyógyszert fognak majd felirni eléggé félek a mellekhatasaitol esetleg ezzek nélkül megoldhato hogy elmuljon a szorongas?

2021. jún. 9. 18:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a TB-s rendszer nem a legjobb. A pszichiáter tud beutalót adni pszichológushoz, de hosszúak a várólisták.
2021. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Gyógyszer helyet pia jó ötlet ?
2021. jún. 9. 19:13
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal felejtsd el... Alkoholfüggő akarsz lenni vagy mi van? Ez kerülő út és tönkreteszed vele az életedet.
2021. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utalom a gyógyszert próbáltam már rivot feketén beszereztem k"rva sz'r volt a piat is utalom meg azokat is akik isznak de mit tegyek ? Nehezen viselem a szenvedést
2021. jún. 9. 19:21
 15/20 A kérdező kommentje:
Meg ha febjben kellene legyőzni talal menne is de a fizikai tünetekkel nemtudok mit kezdeni
2021. jún. 9. 19:24
 16/20 anonim ***** válasza:

Menj el a pszichiáterhez és kérd meg, hogy utaljon be pszichológushoz. (Ha csak felír egy Rivot és elküld, akkor ő nem szakember, keresni kell mást.)

Ha van valamennyi pénzed, akkor nézz körül alapítványoknál, ott olcsóbb, mint magánban.

2021. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A fizikai tünetek elmúlnak, ha fejben legyőzöd. Ilyenkor van, hogy olyan antidepresszánst írnak fel, aminek szorongásoldó hatása van. Ezek hasznosak a terápia mellett. (A nyugtató viszont nem...)
2021. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Jol esik .... jo hogy van ilyen oldal!
2021. jún. 9. 19:29
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit! Sajnálom, ha nyers voltam, de az alkohol a lehető legrosszabb ötlet... Én is részben szorongás miatt járok terápiára, a fizikai tünetek között nálam is megvan a remegés... Nekem a gyógyszer és terápia kombó segít, egyre jobban vagyok.

Úgyhogy röviden: kérd meg a pszichiátert, hogy adjon beutalót pszichológushoz. Ha szorongásoldó antidepresszáns vagy egyebet akar felírni, azt fogadd el, de ha Rivoval vagy Xanax-al próbálkozik, akkor keress másik orvost!

2021. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem minősül gyógyszernek az L-triptofán azzal mérsékelhető a depresszió.Avszorongás ha generalizált szorongásról van szó légzőgyakorlatokkal főleg a hasi légzés általi pulzus szabályozással enyhíthető. Pszichoaktív drogok okozta flashback vagy esetleges bal oldali elgyengülés (stroke gyanú) esetében kéz teljes erőből történő nyomásával pumpálással és légzőgyakorlatokkal enyhíthető. Ha nem segítene pszichoterápiás szakember nem pszichiáter! Legtöbbször a pszichiáter csak gyógyszert ír ki.
2021. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!