Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül szorongás...

Gyógyszer nélkül szorongás megszüntethetö?

Figyelt kérdés
Ma voltam a hazi orvosnál es kaptam beutalot pszichiátriára es említette hogy valószínűleg gyógyszert fognak majd felirni eléggé félek a mellekhatasaitol esetleg ezzek nélkül megoldhato hogy elmuljon a szorongas?

2021. jún. 9. 18:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
21-F
2021. jún. 9. 18:15
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, ha elmész pszichológushoz. A gyógyszerrel csak a tüneteket kezelik, amik vissza fognak jönni, ha abbahagyod a szedését. A pszichológus megkeresi a szorongást kiváltó okot, együtt feldolgozzátok és fejlesztitek a megküzdési stratégiáidat.
2021. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ attól is hogy milyen szorongásról van szó? Egy jelenlegi dolog az életedben.Vagy mondjuk átfogó...mint pl. egy szociális szorongás.Az előbbi kezelhető a szorongás okának felderítésével és kizárásával,vagy megszüntetésével.Ha szociális szorongásod van,az gázabb.Kívánom hogy ne az legyen!
2021. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam nincsen hogy melyik fajtája en nem tudom magam diagnosztizalni csak a tüneteket tudom le írni es cazt tudom hogy 1 órája jöttem haza de olyan nehezen múlik el a szorongás es enyhe remegés-em is van
2021. jún. 9. 18:36
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja még az lenne a kérdésem hogy ha errol kel beszélneem van akár csak le írom egy ismerősömnek akkor is elégé remegek ez miért van? Kb úgy kell elkebzelni mint amikor valako nagyon-nagyon fazik es remeg
2021. jún. 9. 18:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szorongás fizikai tünete. Oka lehet pl. a sebezhetőség érzése vagy a szégyen. Félsz, hogy mit fog gondolni rólad.
2021. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os írja,ez tünet.Az okát derítsd ki.Vagyis hát jó esetben tudod hogy mi miatt van? Mi okozza a szorongást? Mitől félsz? Mitől tartasz ennyire,hogy ilyen állapotba kerülsz?

Az okát kell megszüntetni..és akkor a tünetek is elmúlnak.Viszont ha csak a tünetekre koncentrálsz,attól még a szorongásod fő okozója ugyanúgy megmarad.

2021. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez érdekes mert egyaltalan nem félek az emberektől csak a jelenlétük zavar gondolom ez a bezartsag miatt van amúgy középiskolában fel éven keresztül napi szinten kaptam beszologatasokat bar nem tudom ennek van e kozze hozzaa elég reg volt 5 eve
2021. jún. 9. 18:58
 9/20 anonim ***** válasza:
Valami kiváltja a szorongást. Ha te nem jössz rá, akkor pszichológus segítségével kell megkeresni.
2021. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A pszichológushoz os kell kernem beutalott ? Vagy a pszichiátriarol tovább is kuldhetnek?
2021. jún. 9. 19:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!