Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehetséges depresszió miatt?

Ez lehetséges depresszió miatt?

Figyelt kérdés

Nem tudom még élni a pozitív érzelmeket úgy mond el megyek bulizni fém teszem jól érzem magam alszok egyet vagy haza jövök akkor már rossz érzelmek töltenek el ha vissza gondolok rá vagy valami..

Sulyos depresszióm van 18/F



2021. jún. 10. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet

Szakember megmondja

2021. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez attól van
2021. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én akár mikor buliztam vagy pörgés volt másnap soha sem azt éreztem hogy hú de meg érte és de meg vagyok most elégedve a tegnap estével.

A kicsapongásnak ez a mellék terméke. Ha sokat iszol, másnapos leszel.

Ha egész este fent maradsz és táncolsz és vereted akkor másnap nem sok kedved lesz kimozdulni az ágyból. Fiatalabb koromban én is "megragadtam" minden lehetőséget hogy bulizhassak meg szétcsaphassam kicsit magam, de rájöttem mostanra hogy ez egy szinten csak társadalmi nyomás, és kultúrális defektje a társadalomnak és a mai emberiségnek hogy a szórakozást abban látja hogy KO-ra üti ki magát. Ez sok mindent elárul a mai emberiség eszességéről. Őszintén? Egyet nyertem csak ezekkel a bulikkal és kicsapongásokkal: meg tanultam mi a zsák utca.

Attól mert sokan csinálnak valamit még nem biztos hogy jó. :)

Attól mert ösztönösen kényszert érzel arra hogy a tömeget kövesd mert kiközösítve érzed magad nem biztos hogy jól döntesz. Tudod a munka is elsőnek fáradsággal jár aztán kapsz érte fizetést. Ha te úgy döntesz hogy bulizol, bódítod magad akkor nem kell azon csodálkozni hogy abban másnap nem lesz köszönet. Próbáld ki egyszer azt hogy nem csapod szét magad és másnap hogy érzed magad tőle?

2021. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt utalok bulizni
2021. jún. 13. 16:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem buli semmilyen pozitív élményt nem tudok át érezni
2021. jún. 13. 16:32
 6/7 anonim ***** válasza:

(3-as) Ja értem. :D

Szerintem ilyen idős korban amúgy "teljesen normális" egy úgy mond "ált. depresszió" a fiataloknál ha nincs valami komolyabb hobbid, elfoglaltságod érdeklődésed vagy aktivitásod, mivel nem alakult ki még teljesen a személyiséged és az élettapasztalatod és a világ képed is feltehetően csekély ezért mondom hogy szerintem ez "normális" lehet. De mondhatnám azt is hogy majd elmúlik. Tudom mert van egy 18 éves öcsém, és én is voltam 18. Szóval a legjobbakat Isten áldjon!

2021. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen édes anyukám meghalt édes apukám is elvesztettem lassan ki fognak dobni a házból nagyszüleim le vagyok égve sulit nem fogok tudni elvezgezni mert vagy magamat tartom el vagy suliba járok és nem lesz mit ennem semmi... Egy valaki van mellettem a párom és ennyi... Szóval kB szerintem a legkisebb gondom most itt a hobbi meg stb.
2021. jún. 13. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!