Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kommunikálok nehezen...

Miért kommunikálok nehezen idegenekkel? remeg az ajkam vagy a szemhejam néha, sokszor heves szívverés, elpirulás, ezen kívül nehezemre esik boltba elmenni, szorongok ha tankolnom kell stb. Mi lehet a bajom szorongás vagy pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne ebből kitörni önszantamból

2021. ápr. 19. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem szorongas ES panikbetegseg. Velem ugyanez van, en pszichologusnal is voltam, de nem segitett. Igazabol nekem az valt be, hogy megeroltetem magam es mintha magamnak akarnek bizonyitani, megcsinalom amit meg kell (“eros vagy”, “meg tudod csinalni”, stb. mantrak).

Ha viszont olyan meretku, hogy ugy erzed, hogy segitsegre van szukseged, akkor menj pszichologushoz.

De NE szedj gyogyszert!!!!

2021. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek, nagy ritkán xanax, én azt vettem észre ha kimozdulok a komfortzonabol és megteszek valamit mondjuk egy állásinterjura elmegyek akkor aznap mintha kicserelnenek nagy az onbizalmam felbatorodok
2021. ápr. 19. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez szorongás, nem pánikbetegség. Javítani ezen akkor tudsz, ha kilépsz a komfortzónádból. Már az apróbb sikerélmények is önbizalmat adnak.

Vannak még légzőgyakorlatok, meditációk és autogén tréning, amivel csökkenteni tudod a testi tüneteket.

Ha úgy érzed, hogy elakadtál és magadtól már nem tudod leküzdeni, akkor keress fel egy pszichológust.

2021. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is inkább szorongás, mert panikrohamaim nincsenek meg ilyesmik, csak azok a tünetek amiket írtam, de ha egy sikerélmény után vagyok úgy érzem szinte semmi nem okoz gondot idézőjelesen, megcsinálok olyan dolgokat is amit elozo nap nem mernék, csak a siker utan pár nappal megint visszaesek.
2021. ápr. 19. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
3# vagyok, nálam is ez van. Erre azonnali megoldás a gyakorláson kívül nincsen. Én pszichoterápiára járok, aminek hosszútávon lesz meg az eredménye.
2021. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok.

Komfortzonából ki kell kilépni.

2021. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem sokat jársz emberek közé, és/ vagy úgy gondolod hogy nagy elvárások vannak, valamit zavarba vagy, gyakorlással jobb lesz.
2021. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán járok, remelem javul
2021. ápr. 20. 12:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez "csak" a civilizációs betegség. Rajtam is ezek voltak, sőt nem is csak ezek mert kerültem a közös ebédezést zárt helyen csendes szűk étkezdében. Tankolni azt szerettem, a boltba járást is csak a kasszánál jöttem mindig zavarba és alig tudtam fizetni. Legszívesebben visszaöntöttem volna a benzint, csokit a kútba:-) Abbahagytam a feszült hangulatú munkahelyem, nyomasztó negatív kollégáim, azt csinálom amit szeretek és sokkal jobban vagyok. Egy életünk van, nehogy már más tönkretegye azt.
2021. máj. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, a munkahely rám is ugyan ezzel a hatással van jelenleg, amit leírtál magamra ismertem
2021. máj. 18. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!