Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban szorongás és OCD?

Valóban szorongás és OCD?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Stresszesebb időszakban, sokszor előfordul, hogy jobban rápörgök dolgokra.


Például olvastam a napokban, hogy valaki a számokkal kombinál, hogy üzennek neki a számok. Aztán elkezdtem én is azon gondolkodni, hogy mi van, ha ez velem is így van csak nem tudok róla?


Vagy


Olvastam olyan dolgokat is skizofrén emberekről, hogy sokszor beképzelik vagyis, hogy ők biztosak abban, hogy pl az emberek akik körülöttük vannak, valamilyen szervezethez be vannak szervezve. S ezek után átfutott nekem is az agyamon, hogy mi van, ha velem is így van?


Tudom,hogy ez az egész egy elképesztő nagy butaság, s nem is tudok vele azonosulni, de mivel ezek a gondolatok félelmet keltenek bennem, nagyon nehezen szabadulok tőlük és sokszor órákra képes "megbénítani".


A legfőbb gond, hogy tudom, hogy nem így van, sőt tudom, hogy abszolút irreális ez a gondolatmenet, viszont a végén mindig beugrik, hogy "mi van, ha én tévedek?"

S ez a sok mi van, ha mi van ha...ez már nagyon rossz.


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat és hozzászólásokat.


Szép napot Mindenkinek!



2021. jún. 13. 08:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!