Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 éve járok terápiára, most...

3 éve járok terápiára, most eljött a búcsuzás időpontja,már csak egy ülésünk lesz a terapeutámmal, de ez engem jobban megviseli,mint vártam. Ez normális? Folyton a sírás határán vagyok és csak a terapeutámra tudok gondolni.

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 09:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3 éve vagyok terápiában, és nem érzem soknak, ameddig lehet, járni fogok, nekem erre mindig szükségem lesz, ha mentálisan egészséges leszek, akkor is hasznos önismeret miatt. Meg is beszéltük a pszichológusommal ezt, azt mondta nyugdíjasan is akar majd praktizálni, és még csak 47, szóval remélhetőleg van még legalább 30 évem nála.

Neked azt tanácsolom, hogy ne határozd el, hogy vége. Ha nincs rá már akkora szükséged, akkor úgyis azt fogod észrevenni, hogy egyre kevesebbszer mész. Ne szabj magadnak határokat, menj, amíg szükséged van rá.

Mennyit fizetsz neki? Talán kérhetnéd, ha olyan a viszonyotok, hogy x hónapig adjon kedvezményt. Vagy ritkítsatok ülést. De ahogy elnézem, még nincs itt az ideje a befejezésnek...

2021. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
15 ezer/ óra Pesten. Ez itt átlagos, igazából ennyi pénzből már én is elvégezhettem volna a pszichológia szakot☺️ de valóban ég és föld a különbség a hangulatom, szorongásszintem között, amikor járok terápiába és amikor nem.
2021. jún. 18. 21:41
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Csakhát a cél nem az lenne, hogy a terápia fenntartásával érezd magad jól és mentesülj a szorongástól, hanem hogy ehhez már ne legyen szükség külső támogatásra.
2021. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!