Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sokszor beszélek magamban,...

Ha sokszor beszélek magamban, elképzelem, hogy egy haverral beszélgetek, akkor bajom van, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyet
2021. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ha olyankor nem tudod, hogy az nem a valóság, akkor nagyon nem normális.

Ha olyankor tudod, hogy az nem a valóság, de csinálod, mert nincs kivel megbeszélni, mert - tökmindegy miért - nincs erre alkalmas barátod, akkor kicsit nem normális, és érdemes lenne elgondolkoznod azon, mit tehetsz azért, hogy legyen barátod.

Ha olyankor tudod, hogy az nem a valóság, de csinálod, mert segít rendszerezni a gondolataidat, akkor csak fura.

2021. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ milyen beteg dolgokra akar rávenni a barátod képzeletbeli alteregója.
2021. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akar rávenni semmire, csak panaszkodok.
2021. jún. 2. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. Úgy értem, hogy ha nem nagyon beszélsz emberekkel, akkor olyan, mintha ezzel pótolnád. Vagy lehet azért csinálod, mert így jobban át tudod gondolni. De ez magában nem betegség, én furának se látom, de van, aki igen.
2021. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Én is azért csinálom néha, mert nincs kivel megbeszélnem a dolgokat és ezzel megkönnyebbülök. De persze annak tudatában vagyok, hogy a beszélgetés a "haverral" a valóságban nem történt meg.
2021. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!