Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszednétek a lítiumot màniàs...

Beszednétek a lítiumot màniàs fàzisban bipoláris zavarják?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam olyan vészes àllapotban. Az orvos mivel szerinte màniàs fàzisban vagyok le akarja csarélni lítiumra. Vérvételre küldött előtte, meg ez a gyógyszer folyamatos ellenőrzést igényel. Ràadàsul pajzsmirigy alul működést okoz ami hízàst okozhat. Eddig lamolepet szedtem. Abilflyt is felírt, mert hónapok óta alig alszok. Túlzàs ez. Én ezeket nem akarom szedni. Plàne nem azért mert feldobottabb vagyok. Foglalkozzanak inkàbb a depressziós fàzissal. Olyankor érdekes nem aggódik senki.
2021. jún. 15. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szedd össze magad, utána a gondolataidat és fogalmazd meg értelmesen.

Bár azt gondolom ennyi problémával küzdve, ennyi gyógyszert emlegetve aki itt választ ad, az levegőbe beszél.

Maradj az orvos által javasolt gyógymódnál.

Ide nem orvosok járnak, sose láttak Téged...

2021. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az orvos jobban ért hozzá, mint te. Nem véletlenül írta fel a gyógyszereket. Mániás szakaszban nem szedheted ugyanazt a gyógyszert, mint amit a depressziós szakaszban, ezért cserélte le. A probléma csak az, hogy a bipolárisoknak mániás szakaszban nincs betegségtudatuk, pedig akkor is kellene gyógyszert szedniük... Ha nem bízol az orvosban, akkor válts pszichiátert.
2021. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A telefon àtjavította. Engedjük el. Tàrgytalan. Amúgy ennyi erővel törölni lehetne a témakört, mert senki sem orvos. Mentàlis betegség fedi szerintem a bipolàris zavart. A bipolàris zavar màniàs fàzisàt írtam le. Aki érintett nem igényel több infót.


Köszönöm nem kérek ilyen vàlaszokat. Ha ez nem teljesíthető akkor inkàbb semilyet.


A kb 3 darab telefon okozta helyesíràsi hibàtól feltételezem a kérdés még értelmezhető.

2021. jún. 15. 15:27
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm.


Igazàból félek tőle. Nem akarok gyógyszert szedni. Főleg nem olyat ami veszélyesebb a betegségemnél. Igazàból valóban nincs betegségtudatom. Munkaképes vagyok. Ilyenkor jobban mint bàrmikor. 28 éves vagyok, egy ilyen betegséget nem tudok elfogadni. Főleg azt nem, hogy egész életemben szedhetnek gyógyszert, jàrhatok vérvételre. Egy fogyatékos gyereket pedig nem akarok ezek miatt a szerek miatt megszülni évek múlva. Drogoztam is öngyógyítàsból 8 évet. Nem hiszem, hogy javított volna az àllapotomon. 6 éve abbahagyta teljesen. Ezért is félek a gyógyszertől. Ha bàrmelyik függőséget okoz, nincs az az orvos aki lehoz róla. Próbàlok mérlegelni. Ezért kértem tapasztalatok megosztàsàt. Orvosokban csalódtam sokat.

2021. jún. 15. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem rossz szer pedig a lítium. A mániát megfogja, az öngyilkossági gondolatokat kiiktatja. Természetesen nem öröm szedni, mert sok mellékhatása van, de inkább lítium, mint pszichózis vagy öngyilkosság.
2021. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor először diagnosztizáltak ezzel a betegséggel, én reménykedtem benne, hogy lítiumot fogok kapni, a kedvenc énekes-gitárosom után. Mondjuk ő meg is halt... Mindegy. Azóta olvastam, hogy elég erős cucc, és nem olyan könnyű alkalmazni, szóval megértem, hogy kétségeid vannak ezzel kapcsolatban. Én a Lamoleppel voltam így, annak is rengeteg mellékhatása van.
2021. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4# (2# vagyok) Megértelek, de sajnos ezek a gyógyszerek személyenként eltérően hatnak. Lehet, hogy ami neked jó, az nálam csak tovább ront a helyzeten... Én az elején lítiumot szedtem, de nem volt hatásos, ezért leváltották Lamolep-re. Ezt szedem most a Kventiax-al együtt, ami úgy látszik, hogy hatásos.

(A lítiumtól én nem híztam, de tény hogy sok mellékhatása van.)

2021. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem a Lamoleptől nem volt semmi bajom, pedig 300mg-ot szedek. Lítiumot leszàmítva szedtem mindet, de eddig csak a Lamolep hasznàlt valamennyire. Ugyanúgy vannak ciklusok, de nem olyan intenzívek. Ezért sem akarok nagyon vàltàst
2021. jún. 15. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, az abilify pörget, nem hiszem, hogy az kellene neked most, ha mánia van kilátásban.

Nekem meg a lamolep volt borzasztó (nagyon durva mellékhatása volt nekem).

2021. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Bolondok vagytok , tök mindegy mit szedtek be .
2021. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!