Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza a 'robbanó fej...

Mi okozza a 'robbanó fej effektust'?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell bemutatnom a jelenséget, miszerint mikor lefekszem aludni, elalvás előtt konkrétan hallok az agyamban hangokat. Konkrétan vagy hangos pattanó hangot, vagy "robbanás" hangot.. van hogy eléggé meg is ijedek tőle, előjel nélkül jón és hangos. Volt időszak amikor beszédet is hallottam, a semmiből egy igenlő választ, vagy a nevemet, vagy gyerekhangokat.. ezt betudtam az akkori depressziómnak. Ugyan már nem vagyok kimondottan depressziós, mégis a robbanás szerű hangokat rendszerint hallom elalvás előtt. Ezt mi váltja ki?
2021. jún. 16. 01:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Közben utánaolvastam. Elég ritka dolog és ahogy látom az is ehhez köthető, hogy a nevemen szólít valaki..


Viszont, ha valakinek van hasonló "élménye" ezzel kapcsolatban, szívesen meghallgatnám! :)

2021. jún. 16. 01:06
 2/4 anonim válasza:

Nekem is volt már egy párszor, hirtelen egy nagy ordítást hallottam ilyenkor, ami nagyon hangos volt és mindig ijedten keltem, amikor megesett.

De azt sajnos én sem tudom, mi okozza...

2021. jún. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hipnagóg hallucináció a neve. Amúgy nem ritka dolog, nekem is szokott lenni.
2021. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amennyire utánaolvastam, depresszió/stressz váltja ki, de önmagában nem "veszélyes".


Én akkor ijedek meg, amikor vagy a nevemen szólït valaki, vagy amikor tényleg egy hangos és éles robbanást hallok, mert olyankor még fehér fény is felvillan előttem, az nagyon para, szinte fizikailag fáj. A gyerekzsivaj meg inkább furcsa. Pár másodpercig, mintha egy játszótér mellett aludnék..

2021. jún. 16. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!