Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megusztam a jojo effektust?

Megusztam a jojo effektust?

Figyelt kérdés

Tudom, nem igy kellett volna fogyoznom. 1000 kaloriaval es futassal fogytam 11 kg-t. Most vagyok 58 kg 171 cm.

3 honapja ertem el ezt a sulyt, azota normalisan leszek napi 2000-2200 kaloriat, a mozgast is heti 1-re csokkentettem. Azota is tartom a sulyom, nem hiztam semmit. Igy 3 honap utan kilehet jelenteni, hogy megusztam a jojo effektust?


2021. ápr. 11. 14:51
 1/5 anonim válasza:
18%
Szerintem igen
2021. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Nem lehet kijelenteni. Ha a mozgásodat lecsökkented és a kaját emeled, akkor benne van a pakliban a hízás. Főleg úgy, hogy a fogyásod nagy része izomból ment le, nem zsírból. Könnyebb lettél, de arányaiban zsírosabb, mint voltál, az anyagcseréd pedig jó eséllyel lassult a folyamatban.
2021. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Megúsztad? Meg lehet úszni a náthát, vagy egy balesetet. A jojó viszont attól függ, hogy diéta után elkezdesz-e zabálni, vagy sem. Mivel te nem tetted, ezért nem kezdtél hízni. Ennyi a történet, nincs benne semmi hókuszpókusz.
2021. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qborka ***** válasza:
80%

Nem, ilyet nem lehet kijelenteni.

Ez nagyon átmeneti állapot.

Gondold végig logikusan:

a kcal duplája

a mozgás pedig lényegesen kevesebb.

Leet, a mérleg ugyanannyit mutat, de az izom (már amennyi futással megszerezhető) és a zsír aránya már más.

Most, hogy végre kap a szervezeted normális mennyiségű kcl-t, elkezd betárazni zsírból, hogy ha még egyszer csak 1000 kcl-t kap, fenntarts magát.



Ha megtartod azt a mozgás mennyiséget, amivel elérted az 58 kg-t (171 cm-hez talán kevés, de lehet, neked ez így tetszik, ámen) és 2000 kcl eszel úgy meg tudod ezt tartani.

2021. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Egyetértek 4-es. Annyival egészíteném ki, hogy 1000 kcal-val napi futás mellett semennyi izmot nem épített, izmot és vizet vesztett. Zsírt minimálisat. Szóval egy, a korábbinál rosszabb egyensúlyi állapotban levő test kap most 2000-2200 kcal-t és gyakorlatilag nulla mozgást. Lassan de biztosan belőtte a visszahízást, ha tényleg nem változtat semmin.
2021. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!