Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Félek a jojó effektustól, mit...

Félek a jojó effektustól, mit tegyek? 15/l

Figyelt kérdés
Jelenleg 53-54 kg vagyok, 169 cm. Volt, hogy nagyon keveset ettem, de azért 1000 kcal alá sosem mentem szerintem. Ott tartok, hogy az evéstõl is félek meg attól is hogy nem eszem eleget. Nem akarok már fogyni, meg szeretném tartani a súlyomat. Le akarok végre arról szokni, hogy állandóan a kalóriák körül forognak a gondolataim és normális életet akarok élni csak félek a zabálástól. Sosem tudom, hogy mennyit kell ennem, mikor lakom jól vagy mikor kell még enni. Hogy tudnám ezt megoldani?

2016. máj. 12. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, mert az anorexia halálos (is lehet).
2016. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintis Zoli ***** válasza:

Üdv a klubban. A kérdésedre a pszichológus sem fog tudni választ adni. Aki egyszer "megégett" az soha többé nem fog bízni a teste jeleiben. A tested pedig pszichés visszacsatolás miatt nem fog megfelelő jeleket adni. Ezért nem tudod eldönteni, hogy éhes vagy vagy mér eleget ettél. Mert félsz.

A doki tud olyan gyógyszert adni, amitől elmúlnak ezek a kérdések.Próbáld ki.

A kalóriaszámolgatás ideiglenes megoldás lehet arra, hogy ne fogyj tovább és ne romoljon az egészséged, de valszeg a pszichés állapotodat is konzerválja.

2016. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!