Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma dupla adag gyógyszert...

Ma dupla adag gyógyszert vettem be. Szóljak róla az orvosomnak?

Figyelt kérdés
2 hete szedek antidepresszánst, de nem használ, csak egyre rosszabbul vagyok, ezért ma dupla adagot vettem be, mert arra gondoltam, hogy attól jobban leszek. Erről tájékoztassam a pszichiáteremet?

2021. jún. 20. 06:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap mire elkezd hatni. Ha dupla adagot veszel be akkor is annyi.
2021. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tájékoztatni, de ne is vegyél be rendszeresen dupla adagot, teljesen fölösleges. Az antidepik nem úgy működnek mint pl a fájdalomcsillapítók, 3-6 hét is kell mire elkezdik kifejteni a jótékony hatásukat. Viszont a mellékhatások jelentkezhetnek kétszer olyan erősen. Kezdetnek kicsi adagot szoktak adni, hogy szokja a szervezet, aztán majd emelni fogja a doki a dózist. Arról szólhatsz neki, h szarul vagy, bár túl sok mindent nem tud csinálni. Max írass nyugtatót, ami lekábít az első nehéz hetekben. Jobbulást!
2021. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egyszer vettél be dupla adagot, akkor nincs semmi, nem kell szólni.


Ha rendszeresen többet veszel be, mint amit felirt, akkor látni fogja, hogy máshogy szeded. Mert gyakrabban kell recept. Minden gyógyszer felíráskor az orvos rögzíti, hogy mi a napi adag és hány napra látott el azzal a mennyiségű gyógyszerrel. Tehát ő felírt napi 2-t és és egy doboz 60 darabos gyógyszert, akkor annak 30 napra kellene elégnek lenni, észre fogja venni, ha 15 nap után kérsz új receptet.

2021. jún. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy rosszul vagyok és hogy emelni kellene a dózist, de azt mondta várjunk még. De én nem tudok heteket várni, már az öngyilkosságot fontolgatom.
2021. jún. 20. 07:21
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltál, attól jobban leszel? Milyen aranyos... :)

Az orvos meg hobbiból ír rá egy bizonyos szedhető mennyiséget, mi?

2021. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Beveszek még egyet hátha az segit
2021. jún. 20. 09:23
 7/21 anonim ***** válasza:
Jaj anyam..
2021. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántás, de mi a fsznak veszel be többet, ha leírtuk, h tök fölösleges?! Jobban nem leszel, de lehet, h rosszabbul igen. Van egy csomó egyébb praktika. Relaxálj, nézz vidám filmeket, tereld el a figyelmedet, írj naplót, verset, stb.
2021. jún. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom kezdek bekattanni
2021. jún. 20. 09:40
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem érted meg, hogy ha dupla adagot - vagy többet - veszel be, akkor sem leszel jobban? Kb. 1 hónap, mire elkezd hatni. Ez teljesen független az adagolástól... A mellékhatások viszont erősebbek lesznek (pl. öngyilkossági gondolatok).
2021. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!