Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiásként hogyan bántak...

Anorexiásként hogyan bántak veled az emberek?

Figyelt kérdés
Elsősorban fiatal, valaha vagy jelenleg anorexiában szenvedők véleményére lennék kíváncsi. Hogyan álltak hozzá a betegségedhez a barátaid, családod, tanáraid, osztálytársaid? Tettek rád olyan megjegyzést, ami szerinted ártott vagy használt?

2021. jún. 20. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden barátomat elvesztettem, antiszociális és zárkózott lettem. Semmi sem érdekelt.

A szüleim nagyon féltetettek, sírtak, meg kiabáltak velem, hogy nem eszek, csak edzek.

A tanárok közül néhányan megjegyezték, hogy nagyon lefogytam.

A volt legjobb barátnőm (őt is elvesztettem, mert félt tőlem, mivel egy beteg csontváz lettem) anyukája mondta, jogy szörnyen nézek ki és egy deszka vagyok.

Mivel nem volt betegségtudatom, ezért mindent piszkálásnak vettem és még jobban hajszoltam magam, mert még mindig azt hittem, a kövérség miatt bámulnak meg az utcán. (Sosem voltam kövér, mindent zabáltam gyerekkoromba és max. 45-6 kiló voltam, akkoriban olyan 158 magas.)

Azóta is visszahúzódó, anttiszoc vagyok, félek emberekkel találkozni, mert lehet, hogy mondanak valamit a külsőmre. A szüleimmel hullámzó.

A kistesóm meg ,,bolodnak" titulál, közben meg sajnál tőlem egy jégkrémet.

Üdv, egy küzdő, gyógyuló anorexiás.

2021. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy át kellett élned ezt a borzalmat! :( Jó egészséget, kitartást kívánok neked! Remélem teljesen felépülsz!
2021. jún. 20. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem kinéznek.
2021. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom :(
2021. jún. 22. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Én mondom: anorexiásnak lenni dagadtan a legsz@rabb. És nem, kedves 170 centisen 40-50-60 kilósak, NEM rólatok beszélek!

Én 150 centisen voltam 70 kiló. Hiába koplaltam, abban az én időmben még nem ismerték fel az inzulinrezisztenciámat. (Abban az időben a lakosság 80%-a azt sem tudta, hogy létezik.)

Állandóan ostoroztak zaklattak, hogy “biztos zugevő vagyok”. Fogalmam sem volt, hogy mitől mutat napról napra többet a mérleg, amikor kvázi egész nap üres a gyomrom. Soha nem a csipsz-ropi-kóla stílusú gyerek voltam.

6 éve élek “majdnem keto” étrenden. Bőségesen eszem, már nem éheztetem magam, kevesebb, mint egy év alatt dobtam le majdnem 20 kilót, és azóta tartom a súlyom.

Sokan azt hinnék, hogy most vagyok anorexiás, pedig egyáltalán nincs így.

2021. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%
A barátaimnak, tanáraimnak feltűnt hogy nem eszek, de alapból vékony voltam így a fogyást senki nem vette észre, vagy csak nem fogalkoztak vele. Otthon mindig ki tudtam magyarázni, hogy miért nem vacsorázok, azt mondtam, hogy napközben sokat ettem. Suliban fordítva, azt mondtam, hogy rengeteget vacsorázok. Az akkori partneremet se zavarta. Igazából szerintem mindenki tudta, ahogy azt is, amikor vagdostam, csak nem érezték igazi problémának őket, és nem gondolták, hogy meg kéne említeni, vagy beszélni kéne velem. Akkor örültem neki, de utólag azért fáj, hogy 3 évig senkit nem zavart, hogy szétesek a szeme láttára.
2021. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A barátaim nagyrésze észrevette, hogy nem eszem, de nem igazán törődtek vele. A legjobb barátnőm észrevette, hogy mennyit fogytam, és a lány, aki azt hittem a barátnőm folyamatosan az "úristen, vajon hány kalória van egy...-ban" + "mennyit edzettem tegnap..." jött. A szüleimmel folyamatosan veszekedtünk, nagyszüleim is aggódni kezdtek. A barátaim 90%át elvesztettem,a szüleim pedig elengedték a dolgot...(Nemtudom anorexiásnak számítok-e, diagnosztizálva nen lettem)
2021. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

nekem az osztalytarsaim nehezitettek a problemam azzal hogy segiteni probaltak, persze ez jo meg minden de amikor rameroltettek a kajat vagy szoltak az ofonknek hogy nem ettem ma meg rosszul ereztem magam hogy miert kell tudniuk rola.


az ofom tudott errol az egeszrol ugy jobban o sokat segitett de megis voltak olyan beszolasai amik rosszul estel.


anyukamat nagyon bantom ezzel, latszik rajta ezert probalom egyre jobban elrejteni azt amikor “eszek”, vagy csak azt mondom. ugyan ez a nagyszuleimmel.

neha vacsorazok veluk hogy megnyugodjanak, probalom elhitetni mindenkivel hogy eszek es akkor bekenhagynanak.


a barataim probalnak segiteni de amig en nem akarok enni addig ugysem fognak tudni sokmindent csinalni velem.


az egyik legjobb baratnom anorexias, vele sok mindent megtudok beszelni annak ellenere hogy pszichologushoz jarok (neki nem tudok sok mindent elmondani mert van olyan amirol szolnia kene anyukamnak, vagy bekuldene komolyabb orvoshoz…)

2021. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!