Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélyem, hogy így anorexiá...

Van esélyem, hogy így anorexiásként foglalkozzanak velem, vagy nem vennének komolyan sehol? (lent)

Figyelt kérdés

Valószínűleg kb 14 éves korom óta, azaz 6 éve szenvedek étkezési zavaroktól, de eddig még nem fordultam szakemberhez, először, mert még kiskorú voltam nem akartam, hogy a családom tudomást szerezzen róla, miután betöltöttem a 18-at,pedig azért nem, mert akkoriban a hányós időszakomat éltem, és rettentően szégyelltem, valószínűleg bulimiával diagnosztizáltak volna, amitől undorodtam, pedig tudom, hogy az voltam.

Amikor elkezdődött, 65kg/165cm körül mozogtam, napi 5-600 kalóriával + mozgással lefogytam 51-re, ami ugye nem számít kórosan soványnak. Utána évekig 50-55 között ingadoztam, de mentálisan akkor voltam a legrosszabbul, szinte napi szinten hánytam, azon kívül 6-800kcal között ettem, de nem fogytam le veszélyesen, a falásrohamok miatt. Most több mint 1 éve sikerült szinte teljesen abbahagynom a hányást (max havi 1-2-3 alkalom), viszont a súlyom az eddigi legalacsonyabb, 46kg körül (166-8cm), és még mindig nem érzem magam elég vékonynak, fogyni próbálok. Mostanában nem engedhetem meg magamnak, hogy ennyire alacsony legyen a kalóriakeretem, mivel egyetemre járok, mellette rengeteget dolgozom, egyetlen napom van hetente, amikor pihenhetek. Nem engedhetem meg magamnak, hogy összeomoljon a szervezetem, nem hagyhatom abba a sulit, a munka meg valamilyen szinten segít kikapcsolódni, mert kicsit eltereli a gondolataimat, és mellette spórolni is akarok, hogy anyagilag függetlenedhessek a szüleimtől. Szóval mostanában 1300-1400 kalóriát eszem, de rengeteget mozgok, ha dolgozom, napi 10 órát vagyok talpon, szóval természetesen szépen lassan tovább fogyok. Viszont iszonyatos bűntudatom van, hogy ilyen "sokat" eszem, és hiába akarok segítséget kérni, mindig eszembe jut, hogy valószínűleg azt mondanák túl sokat eszem, ahhoz, hogy anorexiás legyek, és elküldenének a fenébe. Bulimiásnak meg ugye már nem vagyok "jó", mert nem jellemzőek már a falás-hányás rohamok, ha hányok is, akkor is általában a bűntudat miatt, inkább azért szoktam magam túlenni, mert amint eldöntöm, hogy kihányom a túl soknak ítélt ételt, úgy vagyok vele, hogy már úgyis mindegy. De ez, ahogy írtam, nagyon ritkán fordul elő az utóbbi 1-másfél évben, inkább csak olyankor.



2019. okt. 27. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2019. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Az elején tettem fel, hogy vajon van-e esélyem arra, hogy komolyan vegyen bármilyen szakember, mert segítséget szeretnék kérni.
2019. okt. 27. 08:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel a problémával szakembert kellene keresned, mert ez étkezési zavar. Sajnos a mi családunkban is van érintett. Nem a testsúlyod a döntő abban a kérdésben, hogy van-e étkezési zavarod, ez "fejben dől el"
2019. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozni fognak veled. Nem kell előre diagnózist felállítanod, higy anorexiás vagy. Ezért nem értettem mi a kérdés
2019. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor nincs esélyed rá, hogy foglalkozzanak veled, meg hogy komolyan vegyenek, ha továbbra sem kérsz segítséget. Fordulj végre orvoshoz!
2019. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent mesélj el majd az orvosnak úgy, ahogy itt leírtad. Már önmagában ez a rész olyan, ami miatt komolyan fognak venni:

"iszonyatos bűntudatom van, hogy ilyen "sokat" eszem".

2019. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne félj ettől, hidd el hogy komolyan fognak venni, mert ez tényleg egy komoly probléma, ami neked van..az hogy most konkrétan milyen diagnózist kapsz lényegtelen, van egy evészavarod, ami egy nagyon komoly és veszélyes dolog, attól függetlenül hogy most hány kiló vagy. Nem fog elküldeni a pszichológus, pszichiáter hogyha ezt így elmondod neki, de fontos hogy olyat keress, aki foglalkozik/jártas az evészavarokban.

Tudom mit érzel, mert én is hasonló cipőben járok/jártam, ugyanígy éreztem az elején, hogy nem elég alacsony a súlyom, és emiatt nem elég "komoly" a bajom, és ez még pluszban motivált a fogyásra, hogy kívülröl is lássák hogy én milyen beteg vagyok...miközben szörnyen leterhelt az egész mentálisan, nem tudtam rendesen élni az életem/tanulni/gondolkodni, mert annyira lefoglaltak az ezzel kapcsolatos érzések/gondolatok/szorongások.

Attól még lehet nagyon súlyos a te evészavarod,hogy nem vagy negyven kiló, ez nem súlyfüggő, sőt, pont hogy addig kell segítséget kérni, amíg fizikailag olyan állapotban vagy, hogy nem kell annyira a testi tünetekre fókuszálni, meg hogy "életben tartsanak" és ez elveszi a terápiára szánt időt/energiát és sokkal nehezebb így meggyógyulni.

Az átlagembernek meg aki nem ért hozzá, kb. annyi elképzelése van erről az egészről, hogy aki anorexiás az 30 kiló és naponta egy almát eszik, és ha te nem illesz bele ebbe a képbe akkor nem értik/látják hogy mi a problémád, mert nem tudják mi van mögötte, és sajnos ez egy nagyon káros hozzáállás. De az ilyenekkel próbálj meg nem foglalkozni

Hidd el, hogy te igenis beteg vagy, és elég beteg vagy ahhoz hogy segítséget kérj és kapj...és egyébként a súlyod így is meglehetősen alacsony, meg nyilván nem ez a természetes alkatod és te ezt rendellenesen érted el és plusz energiába/erőfeszítésbe kerül hogy ezt tartds.

Remélem ezzel sikerült valamennyire megnyugtatni/motiválni, bízom benne hogy sikerül meggyógyulnod!

2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!