Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a pszichiáteremnek...

Ha elmondom a pszichiáteremnek, hogy öngyilkosságra készülök, azzal elérhetem hogy felírjon valami erős nyugtatót?

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 06:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kórházba fog utalni.
2021. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem értesíti a hatóságokat esetleg befektet valahova
2021. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy beutal egy pszichiátriai fekvőbeteg osztályra, ahol folyamatosan megfigyelés alatt tartanak, és szükség szerint gyógyszerelnek..
2021. jún. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Persze, rögtön felír neked 300 db rivotrilt, hogy megnézhessen az esti híradóban. Ja, nem, hanem beutal a zártosztályra.
2021. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hiába küld kórházba ott sem tudnak segíteni.
2021. jún. 21. 13:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzatartozod, aki felel azert, hogy csak annyi gyogyszert adjon, amennyi pont kell es nem veszelyes rad?
2021. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok dilinyós.
2021. jún. 21. 16:38
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Szednél bármit marokszámra, ez nem vezet semmire, a kórházban beállítják a gyógyszereid, és mellette el kell járni terápiára.
2021. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kórházban is csak teletömnek gyógyszerekkel.
2021. jún. 22. 05:25
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

"8/9"

"Szednél bármit marokszámra, ez nem vezet semmire, a kórházban beállítják a gyógyszereid, és mellette el kell járni terápiára."

Nem a gyógyszerekben van a megoldás kulcsa. Azok csak arra vannak, hogy kezeljék helyetted az érzéseidet de attól még neked kell megfejlődnöd azt hogy elhagyhasd őket.

Ezek inkább a gyengéknek mint pl nekem segítség. Én 18 éves koromig nem találkoztam érzésekkel, abszolút semmivel, még csak a boldogsággal sem. Most vagyok 20 éves és még mindig szenvedek, kétféle gyógyszert szedek amikkel már a .... kivan őszintén szólva, de tudom hogy még szednem kell őket egy kis ideig.

Szóval... Beállítani a gyógyszereid... Én nekem a szexuális vágyaim is tönkre vágódtak a korház miatt. Mivel 24/7 megfigyelés alatt voltam és te is lennél, ha korházba mennél... Szóval mivel ez nem 18+ téma így nem tudok annyira szabadon írni a GYK szabályzata miatt... A lényeg, hogy nincs m... meg nincs p... . Emiatt ingerült lehetsz, és nehezebben viseled a bent létet.

Hiszen a m... az stresszoldó.


"9/9"

"A kórházban is csak teletömnek gyógyszerekkel."

Igazából én két gyógyszert kaptam ott is, abból a rivotril volt az amit adtak nekem. 3 hétig + 1 napot voltam korházban. A rivotriltól úgy le lettem szedálva, hogy beszélni se tudtam normálisan, aludni meg főleg nem... Egész nap álmosnak éreztem magam, este meg mikor végre kiszált belőlem a rivotril hatása teljesen bepörögtem, de persze nyugodtnak kellett maradnom és mozdulatlannak, mert volt aki ugyan így érezte magát, de úgy döntött lefárasztja magát este sétálgatott a folyosón körbe körbe erre lekötözték őt. Aztán neki állt zajongani, hogy nem akar lekötözve lenni, ezért teli tömték nyugtatókkal majd mikor már önmagáról sem tudott a főorvos azt mondta, hogy egy időre kikötözve marad, vetkőztessék le és pelenkázzák be.

Szegény srác még akkor is kikötözve volt mikor én átkerültem a nyitott osztályra.


Ez most biztos úgy hangzott mintha ilyesztegetnélek vagy rémhírt keltenék, egyiknek se szánom ezt inkább csak informálásnak.

Hogy oké, hogy korház... De azért lehet jobban tönkretesz lelkileg és szexuálisan mintha maradnál a depresszióddal.

Ettől függetlenül kénytelen vagyok azt javasolni, ha tényleg van gond akkor viszont kérj beutalót és feküdj be. De ne várd, hogy 2 hétnél rövidebb lesz. Általában 2 hónap. Ha úgy viselkedsz mint az angyal és semmiért sem reklamálsz és meghunyászkodsz akkor kiszabadulsz 3 hét alatt.

Sajnos még meg kell említenem a drogosokat. Ha zárt osztályra kerülsz (mert ha szuicid hajlamokról is beszélsz akkor oda kerülsz), abban az esetben egybe leszel zárva drogfüggőkkel, akik bizony nem kerülnek lekötözésre és nem is érvényes rájuk semmilyen szabály.


Persze még van bőven dolog amit leírhatnék, elég széles tapasztalatot szereztem azalatt a három hét alatt, de nem szeretném a fejemet a falba verni meg nem szeretnék öngyilkossággal próbálkozni mégegyszer így emiatt sajnos többet nem mondhatok a saját magam védelme érdekében.

Összesítve:

Miért jó a korház?

- Kapsz kettő vagy három gyógyszert. Ezeknek utánanézhetsz és kiderítheted melyik okoz függőséget. Amik azt okoznak azokat átbeszélheted a hozzátartozóiddal és abbahagyhatod. (CSAK AKKOR, ha nincs kezelőorvosod még. [Pszcihiátriai gondozód]) Nekem a korházban felírt gyógyszerek közül csak egyre volt szükségem. A másiknál ülő helyzetben is fojt a nyálam (rivotril), nem igazán voltam magamnál. Nem bírtam mozdítani a végtagjaimat, egy irányba néztem. Beszélni csak nehezen tudtam és alkalmatlan voltam arra is, hogy magamtól gondolkodjak. (Sajnos a mg -ra nem emlékszem)

- Megismerhetsz hozzád hasonló embereket.

- Ha átkerülsz a nyitott osztályra, megkapod az összes elektronikai eszközödet, stb..

Miért rossz a korház?

- Bezárnak téged

- Csak munkaidőben foglalkoznak veled, akkor is maximum 10 percet / nap.

- Az első héten úgy telinyomnak téged gyógyszerekkel, hogy magadnál se leszel. (Ez azért van mert először a legmagasabb dózist kezdik el adni neked)

- Ha nincs hozzátartozód akkor még fogyni is fogsz jó pár kilót míg bent vagy, valamint valószínűsíthető hogy éhezni is fogsz.

- Nincs m... még a takaró alatt sem, mert egy szobában van legalább 6 darab kamera. Nyílván azért, hogy vigyázzanak rád, de pontosan emiatt nincs is énidőd.

- Képes lehet arra, hogy mégjobban tönkrevágjon téged lelkileg.

- Te nem létesíthetsz kapcsolatot a szereteiddel, nekik kell téged keresniük telefonon. Akkor is maximum fél órát beszélgethetsz velük. (Az én szüleim azt mondták általában a 15. hívásra sikerült kapcsolniuk engem)


PLUSZ egy érdekesség:

Én szabad akaratomból mentem befeküdni oda, azt hittem egy hétig fog tartani maximum.

Na ehhez képest két hetet voltam zárt osztályon, holott nem akartam megölni magamat akkor mikor bementem. Elvették mindenemet, de érdekes módon az elektromos fogkefémet (aminek ha leveszed a tetejét ugyebár alatta van egy vágóképes fém) azt nem.

Na most ha én tényleg megakartam volna ölni magamat akkor tulajdonképpen megtehettem volna bármikor... (Sajnos a GYK szabályzata miatt ezt se írhatom le részletesebben, mert lehet valakinek ötletet adnék és akkor az meg már bűncselekmény is. Úgy-hogy ennyit erről)

Valamint ahogy be volt rendezve a pszcihiátria én tulajdonképpen kismillió dolgot feltudtam volna sorolni amivel öngyilkos lehettem volna. És ez engem marhára bosszantott, hogy zárt osztályon kezdtem amikor már rég nem is voltam veszélyes önmagamra. És ekkor mégis kinek nem fordul meg a fejében az, hogy összegyűjtse mikkel lehet kárt tenni magába aztán mikor kiszabadul szépen a nővérek vagy orvosok fejéhez vágni a szép kis listát...

Ezzel nem az ő munkájukat akarom leminősíteni, Isten ments... Arra viszont muszáj volt rávilágítanom, hogy a korház sem éppen a legbiztonságosabb környezet annak aki komolyan öngyilkos akar lenni. Pillanatok alatt megteheti még úgy is hogy ez senkinek fel sem tűnik elsőre. Egy olyan osztálynak ahol az embereket attól kéne megvédeni, hogy kárt tegyenek magukba azoknál a környezetet kell erre alkalmatlanná tenni nem pedig a delikvensektől elvenni a telefont meg a laptopot, hogy még legyen két hét lemaradásuk is az iskolában ami miatt majdnem megbuknak.



Összeségében ennyit szerettem volna mondani.

Tehát jó a korház, de több vele a negatívum és az átgondolatlanság az intézményvezetők részéről.

Ha tényleg komoly bajod van nagyon erősen javaslom neked a korházat, ha én kibírtam te is kifogod bírni. :)

Sok sikert!

2021. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!