Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem "mentális retardá...

Miért lettem "mentális retardációval" diagnosztizálva?

Figyelt kérdés
Június elején voltam pszichiáternél, és amikor megnéztem az ambuláns lapot amit kaptam, a diagnózisok közé az volt írva hogy "Nem-osztályozott mentális retardáció enyhe viselkedésromlással" ??? Ez mit jelent? Nem hinném hogy értelmi fogyatékos lennék, és neten azt írják hogy a diagnózishoz kell egy iq tesztet csinálni, amit én nem csináltam. Szóval hogyan diagnosztizált vele a pszichiáter? Ez normális?

2021. jún. 21. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert a pszichiáter a vizsgálat után azt gondolta, hogy a te esetedben megáll a "Nem-osztályozott mentális retardáció enyhe viselkedésromlással" diagnózis. De ez csak egy tipp.
2021. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvostól. Nála biztosabbra nem mondja meg senki
2021. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De 5 éve járok hozzá és eddig állandóan mondta hogy milyen okos/értelmes vagyok, egyedül megoldom a problémáimat és nem érti minek járok oda meg stb stb??? És még régebben azt is ráírta a dokumentumra hogy "átlagos intellektus feltételezhető" hát most hirtelen nem úgy tűnik hogy átlagos az intellektusom szerinte.

Meg amúgy elég érdekes hogy 5 év után jutott eszébe hogy én értelmi fogyatékos vagyok

2021. jún. 21. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert valószínüleg romlott a kognitív funkciód. Ez beszélgetésből is feltűnik. Ez mentális hanyattlást jelent. Egyesek szerint a pszichiátriai szerek is okoznak mellékhatásként butulást.
2021. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De ha tényleg annyira romlottak a kognitív funkcióim, azt a környezetemnek is érzékelnie kellett volna, nem? És attól még csináltathatott volna velem iq tesztet, mert a mentális retardáció egyik diagnosztikai kritériuma a 70 alatti iq szint, amitől szerintem én messze vagyok (az ismerőseim szerint inkább átlag feletti az iqm?). Amúgy evés zavar miatt mentem hozzá, amit teljesen ignorált mert hogy nem vagyok elég vékony, nyugtatót meg ilyeneket nem szedtem és nem igazán érzem hogy bármiben rosszabbul teljesítenék?

Plusz a másik diagnózisomhoz írt is indoklást, hogy xy kritériumnak megfelelek meg ilyenek, ezt meg csak úgy random odaírta, semmi magyarázattal?

Tervezem hogy megkérdezem tőle hogy miez, mert nem tetszik hogy az intelligenciámat ilyen módon sértegeti valaki teljesen ok nélkül (ha megmagyarázta volna akkor elfogadnám de így nem fogom amíg nem csináltat velem iq tesztet idc)

2021. jún. 21. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az alapbetegseg?
2021. jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tudsz magad is csinálni.

2021. jún. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:
100%
Na, mit mondott az orvos?
2021. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7es, én pontosan olyan cipőben járok mint a kedves kérdező, ezért mostanában itten szoktam böngészelni ez a kérdés kapcsán.

Engem is annó "középsúlyos mentális retardációval" diagnosztizáltak, ami persze elvette minden bizalmam és motivációm az élettől, viszont kiváncsiságból már kitöltöttem rengeteg online IQ tesztet és a nagy részükben 105 volt az átalam elért átlag eredmény, volt hogy 89 pontot értem el(ez akkor nagyot szúrt), de volt már hogy 133 lett.


Konkrétan abban a mensa tesztben amire te küldted a linket "125 pont feletti eredmény-t értem el" amiben én teljesen kételkedem.

márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!