Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiből lesz sorozatgyilkos?

Kiből lesz sorozatgyilkos?

Figyelt kérdés
Mi vesz rá valakit arra, hogy el kezdjen embereket gyilkolni? Rossz gyerekkor, személyiségtorzulás? Gondolom, hogy ennek is vannak előzményei.

2021. jún. 21. 22:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem például borzalmas gyermekkorom volt és nem egyszer megfordult már a fejemben hogy milyen jó lenne végre levezetni valahogy azt ami felgyűlt bennem az évek során, gyilkolásra gondoltam. Pedig még csak személyiségzavarom sincs, legalábbis nem tudok róla. Annyira meggyűlöltem az apámat, hogy lehet felnőtt koromban hozzá hasonlókat fogok megölni.
2021. nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"A gyerekkori traumák és a dühkezelés között számos tanulmány talált már összefüggést. Az egyik kutatás alkalmával több mint 22 ezer fiatalkorú bűnelkövető adatait vizsgálták, ez rávilágított arra, hogy a gyerekkori traumák növelik a súlyos, erőszakos bűnelkövetések kockázatát"
2021. nov. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

Ez így van, volt pl. a Beth Thomas nevű kislány, youtube-on fent van vele interjú, hogy 7 évesen teljesen érzelem- és empátiamentes volt, állandóan azt tervezte, hogy megöli a tesóját és az örökbefogadó szüleit. Aztán kiderült, hogy a biológiai apja babakorában szexuálisan zaklatta és nem kapott semmi szeretetet egészen 2-3 éves koráig, amikor is örökbefogadták. Ennek ilyen súlyos következményei lettek, de szerencsére kezeléssel teljesen rendbejött felnőttkorára. Tehát még az a kor is meghatározó személyiségfejlődés szempontjából, amire nem is emlékszünk, a tudatalattink mégis elraktározza.


Szerintem sok sorozatgyilkos így kezdi, de vannak “született gonoszok” is, akiknek valami agyi probléma miatt nincs empátiaérzetük.

2021. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is valamilyen szinten a hajlam, és a traumák közrejátszhatnak. Ted Bundy például megtudta, hogy az nővére valójában az anyja, de ilyen trauma bárkivel előfordulhat, mégsem lesz később sorozatgyilkos. Már kiskorában késeket rakott, a nagyanyja székébe, furán viselkedett. Vagy például Jeffrey Dahmer, túl nagy trauma őt sem érte, kiskorában az anyjáék veszekedtek, és egy fantáziavilágba menekült, kontrollálni akart. Ez is valami generációs örökség lehet, volt egy interjú az apjával, mondta benne, hogy neki is voltak gyerekkorában gyilkos gondolatai.
2021. nov. 18. 11:57
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, tuti genetikai hajlam is közrejátszik nagyban, mert sok gyereknek veszekednek a szülei, a 99%-uk mégsem lesz gyilkos.
2021. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!