Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon megvan lassulva a...

Nagyon megvan lassulva a gondolkodásom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Megvan lassulva a gondolkodásom. Ha mondjuk fáradt vagyok vagy nagyon stresszes akkor még rosszabb, olyankor a szavakat is alig találom, a beszéd is nehezemre esik. Teljesen visszahúzódóvá váltam emiatt szinte.


Nemrég beszéltem valakivel akinek látszólag a tünetei ugyan azok, mint nekem. Így legalább láttam magam kívülről és elég elkeserítő volt. Az említett egyén teljesen tompa, lassú, munkahelyen ha mondanak neki valamit van egy kis fázis késése is. Néha olyan, mintha máshol járna fejben, vagy mintha épp elakarna aludni (ezt rám is mondták sokszor). A beszédét nehéz megérteni, mert olyan akadozósan mond néhány dolgot, hogy szinte türelmetlenül várod, hogy mikor jut már a gondolatmenet végére. Sokszor emiatt nem is tudja rendesen kifejezni magát. Ezzel én is így vagyok.


Szeptembertől suliba kéne járnom, de félek, hogy ez lassú gondolkodás kihat majd a teljesítményemre. Régen nem ilyen voltam egyébként, egy trauma után lettem ilyen. A munkahelyen még csak-csak elnézik nekem, elviccelődnek a jelenséggel, de a tanulás nem ilyen lesz. Mit lehetne ezzel kezdeni?



2021. jún. 27. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgáltatnod magad egy gyógypedagógussal, ehhez értő pszichológussal és neurológussal. Tudni kell, mi az oka, betegség vagy adottság vagy szorongás.
2021. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"egy trauma után lettem ilyen"

Ez esetben szakemberhez kellene fordulni, hogy a kiváltó okot feldolgozd és megtanuld kezelni.


Az agyadat úgy tartod karban, ha használod. Azaz végezz olyan feladatokat, amikhez koncentrálnod kell. Olvass, fejts rejtvényt, sakkozz, tanulj nyelvet, gyakorold a mások előtti prezentálást...

A reakcióidő fejlesztéséhez pl. rengeteg videojáték van.

2021. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, beszélj neki a traumádról.
2021. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ritalin
2021. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!