Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megállja a helyét az az...

Megállja a helyét az az állítás, hogy a függőségek is ugyanolyan betegségek, mint egy szervi baj?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről, hogy viszonyultok hozzá? A függő általában egy roh*dt szemétnek van titulálva, akit mindenki utál, akinek meg szervi baja van, azt mindenki támogatja és sajnálja. Miközben a függőség is ugyanolyan betegség, és a függő nem örömében hódol ennek az egésznek.

2021. jún. 28. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Mentális betegség igen, de nem olyan mint pl a vesekő. Inkább a depresszióhoz, krónikus hazudozáshoz, vagy a nárcizmushoz hasonlítható.
2021. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Például én xanax függő vagyok, ami az esti alváshoz szedek. Nem kicsit vagyok függő. DE a társadalom nem vet meg ezért. Nincs deviáns viselkedésem. Ámde egy intravénás szerhasználót nagy valószínűséggel ige, pedig ő nem feltétlen napi szinten csinálja. Sok szociológiai kutatás van ebben a témában. Szóval szerintem igen, a függőség is egyfajta betegség.
2021. jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!