Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kontrollmániás és egy...

Egy kontrollmániás és egy depedens "szerelmétől" mi várható nagyjából? Hogyan kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés
Kifejtősebb, inkább pszichológiai, mint humoros töltetű megközelítés érdekelne.

2021. jún. 29. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Mi az a dependens?(rákereshetnék de a nézőpontod-véleményed érdekelne).

Amúgy előljáróban annyit, hogy senki életét nem irányíthatod, nem mentehed meg önmagától...(bármennyire is fáj vagy a dolog és szereted az illetőt).

2021. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig azt tanácsolom, hogy nem kell belemenni ilyesmibe, mert az egész életed az ő bajának lesz alárendelve.


Aki dependens és kontrollmániás, az ráadásul aktívan bele is szól kb. mindenbe, féltékenykedik, rabláncon tart, és minden percedet "tematizálja" a saját problémájával.


Vannak, akik úgy érzik, hogy majd ők "megjavítják", "megmentik" a párjukat, de hacsak nem pszichológusok, ez inkább elpazarolt, keserű éveket jelent, majd a szakítás után sokszor zaklatást, erőszakot és tragédiákat.


Tudom, hogy eléggé kiéleztem, de ezek valós kockázatok lehetnek. Beteg emberrel nem nagyon lehet egészséges kapcsolatot fenntartani.

2021. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Hm, asszem félreértettem a kérdést... Az egyik dependens, a másik kotrollmániás? #2 voltam
2021. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég beteg kapcsolatban, de ellennének.

A kontrollmàniàs úgy tudnà irànyítani a dependenst, hogy az nem hagynà el soha. Függne tőle és fél az elhagyatottsàgtól. A kontrollmàniàs meg kb bàrmeddig elmehet így.

2021. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# Egy pszichiátriai kórképnél nem nézőpontvélemény van, hanem tények. A tüdőgyulladás se egyéni értelmezés kérdése.


3# Igen, az egyik depedens, a másik kontrollmániás.

2021. jún. 29. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon el vagy tévedve ha szerinted egy pszichiátria kórkép olyan egyértelműen diagosztizálható mint egy tüdőgyulladás.
2021. jún. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy egyszerűen diagnosztizálható, hanem, hogy nem relatív, mit értünk alatta, megvannak a tünetei, működéselve.
2021. jún. 29. 23:07
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez ennyire nem egyszerű. Tünetkeveredés van, eltérő kórlefolyàssal. Mindez ugyanannal a betegségnél.


Kontrollmàniàs elnevezés pedig nincs. Ez egy betegség tünete lehet. Innentől a kérdésed relatív, attól függ ki hogyan értelmezi a kontrollmàniàt. Tàrsíthatod nàrcisztikushoz, antiszociàlishoz, kivetített kényszerbetegséghez.


Konkrét vàlaszhoz konkrét kérdés kell. Amúgy meg nem szakember itt senki.

2021. jún. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szenvedsz ettől, akkor nem sok jó.
2021. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!