Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkileg gyenge vagyok? Mit...

Lelkileg gyenge vagyok? Mit tehetek ?

Figyelt kérdés

Egyszer már feltettem ezt a kérdést, de nem kaptam választ. Férfi vagyok, 20-as éveim végén járok. Érdekesen fog hangzani, de amit érzek, gondolok próbálom leírni. Nem merek szinte beszélni, a munkahelyem és az életemben sem, folyton azt érzem, hogy hülyeségeket mondanék, vagy értelmetlen dolgokat ami senkit nem érdekel. Mintha más ember lennék. Többször érzem magam jól, ha inkább csend van. Viszont az is sokszor érzem, hogy bunkó és nagyképű vagyok, mintha ezzel próbálnám ellensúlyozni, hogy azért mert csendben vagyok, ne nézzenek le vagy használjanak ki, viszont azt érzem emiatt sem kedvelnek. Nem -beszélnek úgy velem az emberek mint másokkal, olyan közvetlenül vagy poénosan.


Már nagyon zavaró ez nekem, nem tudom elmondani a véleményem, gondolataim vagy bárkivel szembe szállni mert mire oda érek, elszáll a bátorság és a határozottság.


Így már nagyon nem jó, de azt érzem, hogy egyre rosszabb csak. Nem vagyok olyan határozott és emiatt úgy érzem ki is használnak, mert mindent megcsinalok amit mondanak, mert akkor nem lesznek emberek a közelemben. Lehet értelmetlen amit írok, de ezt érzem


2021. máj. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

értem én. hidd el így a jobb. az emberek valójában iszonyú önzők s csak ki akarnak használni mindenkit. nincs is semmi lelkük, lelkiismeretfurdalásuk.

jobb kerülni az embereket. jobb nem beszélni velük. úgyis mindig az van h pl: én mindig meghalgatom amiket mondanak, panaszkodnak s nyavalyognak stb. míg ők csah: ühhümm, ahhamm s lelépnek szótlanul. úfyis mocskosul kihasználnak.

akár beszélsz velük akár nem. de jobb nem beszélni veluk s kotodni hozzájuk s ugy használnak ki. jobb inkabb nem beszelni s kotodni stb. s igy csak minimalisan hadznalbak ki.

mindig csak sajnáltatni tudjak magukat. eloadjak h keves penzuk van s holott valojaban gazdagok csak f@szsagokra koltenek.


sohase szabad senkit sem sajnalni.

ne csinald meg amikre kernek legalabb az 50% at. ne magyarázkodj csak ne csinald meg. ne erdekeljen ha ezert megutalnak. mert ha utalnak az azt jelenti h nem tudnak kihasznalni. de ugyis nyalizni fognak mert probalnak kihadznalni.

foglald le magadat valamijen hobbival, hobbikkal.

tarts állatot, az többszörösen meghálal mindent. az emberek halazlanok s hatba tamadosok.

2021. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy lelkileg gyenge, azonban ha ezen változtatni akarsz, akkor fel kellene keresned egy pszichológust.
2021. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartanak nagyképűnek, mert ùgy érzik többnek érzed magad náluk, azèrt nem beszélsz velük. Azért viselkednek máshogy veled, mert nem tudják, hogy lehet viszonyulni hozzád. Ebből fakad, hogy utálnak, fúrnak, kibeszélnek.... pedig valójában csak nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.


Minden új munkahelyem hónapokig tartó problémája ez. Pár hónap után oldódik, megszokom őket, közvetlenebb leszek. Utána már ezek a támadások is megszűnnek.

2021. máj. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Belül erősítsd meg magad, alakíts ki tartalmat a személyiségedben. Olvassál értékes könyveket, nézz értékes filmeket, műveld magad, fejleszd magad, sportolj. Ezt megteheted úgy is, hogy alapvetően csendes alkat vagy.
2021. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen meg tudlak érteni. Velem is ugyanez van, pedig én alapvetően beszélgetős, partizós emberke vagyok, de társaságban nem tudok felóldódni egyhamar. És utálom már, hogy nem tudom ki adni magamból aki vagyok. A rosszabb, hogy már azt sem tudom ki vagyok. Ennek van nyilván több oka is, amiken már nem tudok változtatni csak emésztgetni magamban. Meg hát az élet is úgy hozta, hogy folyton új helyre kell költöznöm, új embereket megismerni. Sokat gondolkoztam és szerintem a megfelelési kényszer az amit elsőként le kell gyűrni valahogy mert párban jár az önbizalomhiánnyal. Nyilván tudatosult benned, hogy nem kell mindenkinek megfelelni ezért tűnsz nagy képűnek. De legbelül a szorongást nem csillapítottad vele. Én is ugyanitt tartok, most próbálom picit szélsőségesebben szemlélni a világot, hogy rájöjjek hogy hova tartozok a leginkább, próbálok lazább lenni. Keresgélj te is, foglalkozz csak magaddal és igyekezz kiadni minden érzelmet magadból még ha nehezen is megy. Sok sikert.
2021. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jól esett amiket írtok.
2021. jún. 10. 07:00
 7/7 anonim válasza:
Szerintem egy pszichológus se árt , de a legjobb az lenne ha új barátok keresnél azok akik meg kihasználnak azokat meg hajtsd el a pics@ba . Nekem ez a véleményem , de egyébként ha van elég akaratod akkor pszichológus se kell . Ha meg a füledbe jut , hogy kibeszélnek akkor kérd számon rajtuk , hogy miért teszik .
2021. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!