Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan még, aki elcsesz...

Van itt olyan még, aki elcseszte a 20-30 év közötti időszakot?

Figyelt kérdés

Szerintem a legjobb időszak az ember életében, de sajnos én teljesen elbaltáztam. Rosszul döntöttem mindenben, mind karrier, mind párkapcsolat terén, semmi képzettségem, egzisztencia 0, és még csak nem is éltem az évek alatt.


Most, közeledve a 30-hoz, annyira bánt, hogy kb. a mindennapjaim rámennek.


Hiába mondják, hogy letagadhatok 5 évet, férfiként jobban zavar, hogy egzisztenciámon semmit nem dolgoztam, mert olyan hülye voltam, hogy a sült galambot vártam, meg amúgyis, a biológiai óra számít, azt nem lehet átverni.


Régen még próbáltam rákenni, hogy más a hibás, de mára már beláttam, csak és kizárólag egyedül én tehetek arról, hogy elpocsékoltam majdnem 1 évtizedet.


2021. jún. 29. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondják ne hátranézz, mert előre haladunk. Tegyél meg mindent a jövőben, hogy jobb legyen. Egyébként bizonyos szempontokból a harmincas évek a legjobbak, az egzisztenciát pl. akkor teremtjük meg.
2021. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem pokol volt huszas éveim. Pontosabban kamaszkoromtól felfelé 30-ig. Én is olyan diplomát szereztem, amire nincs kereslet, ráadásul kétéves késéssel. Pedig szorgalmas, jó fejű vagyok. Eljutottam az öngyilkosság szélére 30 éves koromra. Sok évet voltam munkanélküli. Ezidőtájt ráébredtem, hogy létezik gondviselés, Istennel személyes kapcsolat. Megtértem. 31 évesen belekezdtem egy kétéves másoddiplomába, felsőfokú nyelvvizsgát tettem. Miután megtértem, megtanultam sose feladni, korábban borúlátásra voltam hajlamos, és feladtam dolgokat. Most 39 vagyok, stabil munkahelyem van. Az istenhit megsokszorozza az ember erejét, és küzdőképességét, reménytelen helyzetből fel lehet állni.
2021. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Viszont 33 eves koromban bejott az elet. Nincs hova sietni.
2021. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2


Örülök, hogy neked bejött ez a "módszer". Azonban én ateista vagyok, nem tudok hinni valamiben, amelynek a létezésére semmilyen bizonyíték nincs a kezünkben.


Bár azt bevallom, hogy megnyugtató érzés lehet, ha valaki hisz benne és úgy érzi, van egy támasza. De úgy gondolom, nem akarom szembeköpni magam, hogy olyasvalamibe higgyek a siker miatt, amelyben nem hiszek alapból. De nincs semmi bajom vele, ha valaki hívő.


Remélem én is tudok majd örülni a sikereknek, megteszek mindent, amit csak tudok, bár annyira már nem dobnak fel sajnos a mostanság jövő kisebb sikerek.

2021. jún. 29. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Még annyit hozzátennék, 2-es vagyok, hogy nem minden áll hatalmunkban és szabadságunkban. Külső és belső nehezítettségeink vannak, kinek több, kinek kevesebb. És ha mindezzel egyedül akarunk szembenézni, úgy gondolva, hogy egyébként a vak véletlenen és a szerencsén múlik, hát, nem könnyű a mai világban helytállni. Luigi Giussaninak van egy találó gondolata, tudom, hogy a nem hívők le fognak megint pontozni.


"Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik."

2021. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
:) pont az előbb írtam, nem láttam hogy írtál kérdező
2021. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Annyi kiegészítés, hogy a hitem annyiban nem légből kapott, hogy Jézus tanította a személyes Istennel (Atyával) való kapcsolat lehetőségét. És az Ószövetségből a Zsoltárok könyve is erről szól.

Személyes Isten alatt azt értem, hogy Ő személy, nem egy energiaféleség. :)

2021. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező kifejtette, hogy nem vevő a vallàsra. Tartsuk màr tiszteletben. Ő is normàlisan reagàlta le azzal, hogy örül ha màsnak ez bevàlik, de ő ateista.
2021. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem keso es ez nem csak szoveg! Meg hatra van kerdezo kb 40-50 eved vagy meg tobb es ha azt jobban szeretned leelni, akkor ha most uj szakmat tanulsz vagy ilyesmi, akkoris boven van ra ido. Se tanulni, se uj terveket szoni, se csaladot alapitani nem vagy elkesve. Csak kezdj bele a valtoztatasba MOST!
2021. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!