Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha ma majdnem...

Mit tegyek ha ma majdnem öngyilkos lettem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval már lassan 2 hónapja folyamatosan ott van az a kínzó gondolat, hogy nem szeretnék élni. Az volt a rövid távú célom, hogy a nyaralást bírjam ki de ott is sokszor előjött ez a gondolat. Viszont annak vége ezért az elmúlt 3-4 napba mindig valamilyen barátomnál voltam egyrészt mert így nemfogom tudni elkövetni másrészt hátha felvidít kicsit. Nos ez nem így lett ugyanúgy bennem volt ez az őrlő érzés, hogy nem látok más kiutat. Viszont ma már egyedül vagyok itthon így arra a döntésre jutottam hát megteszem. Mindent előkészítettem, hogy mit veszek fel, hogy mit viszek a búcsú levelet és a jelszavaimat leirtam elraktam egy olyan helyre ahol meg lehet találni viszonylag könnyen még ébresztőt is állítottam be, hogy minél hamarabb megtehessem. Ezt el is terveztem ám reggel édesanyám mondta, hogy hazajön a bátyám és mivel mindenki úgy tudja itthon vagyok nem tehetném meg (mert nem otthon tenném meg hanem máshol).

Ma délután megyek pszichológushoz és tudom hogy el kell mondanom neki de nagyon félek, hogy korházba fog küldeni. Bár logikusan ez lenne a legjobb számomra mègis inkább kerülném. Viszont tudom és félek, hogy valamikor meg is tenném. Az a baj, hogy most utoljára találkozok a pszichológussal, mert utána 1 hónapra szabadságra megy.

Szoval a nagy kérdés. Inkább hazudjak a pszichológusnak, hogy ne kerüljek korházba és szenvedjek itthon vagy mondjam el neki tudva, hogy valószínűleg korház.

Bocsánat, hogy hosszú lett köszönöm, hogy elolvastad további szép napot! :)



2021. júl. 1. 10:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Na, kettőt tippelhetsz, hogy melyikkel jársz jobban...
2021. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp ne hazudj a pszichológusodnak! Neked egyértelműen segítségre van szükséged, de ha nem vagy őszinte a pszichológusoddal sajnos nem tud segíteni. Hogyha ezért kórházba küldene, hát legyen. Legalább kapsz rendes kezelést ugyanis amint mondtad hogy szabadságon lesz a pszichológusod így egy hónapig lehet nem fogsz. Kitartást és ne hazudj a pszichológusnak! Kívánom hogy mielőbb jobban legyél!
2021. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképpen mondd meg a pszichológusnak! Este rá fogok kérdezni, hogy megtörtént-e.

Amúgy a családodat és a barátodat szemlátomást szereted. Akkor hogy merül egyáltalán fel, hogy örökre itthagynád őket és az ő életüket is végképp tönkretennéd?

2021. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a rengeteg jókívánságot! Igen nyilván logikusan az tűnik a helyes megoldásnak és ha nem kapom meg a kellő segítséget akkor megtenném. Bár a sok rossz gondolat mellet néha bennem van, hogy annyi mindent hagynék ki ha megtenném.
2021. júl. 1. 10:56
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Az egész boldog felnőtt életedet hagynád ki. A depresszió kezelhető. Emiatt jársz pszichológushoz?
2021. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Menj be a kórházba, lehet ott megpróbálnak rendbetenni kicsit.

Hány éves vagy és miért akarsz egyébként öngyilkos lenni?

Lenne valami ami meg tudná változtatni az életed, hogy ne így gondold?

Sajnálom, hogy így érzed, de nem kéne feladnod. Bár nem tudhatjuk biztosan, de az is elképzelhető, hogy ha megteszed, nem tűnsz csak úgy el, hanem ugyanúgy megmaradnak a problémáid a halálod után.


Még tuti van előtted egy csomó év, amíg Bármi történhet. Általában az ilyen rossz időszakok csak átmeneti állapotok. Rengeteg depresszióval küzdő ember felépült már és máshogy látja a világot. Ne vedd el az esélyt saját magadtól. Ha még szar is az életed, de ameddig még élsz, addig mindig van remény hogy megváltozzanak a dolgok!

2021. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy emiatt savazni fogtok de csupán 16 éves vagyok. 12 éves korom óta jelen van ez, több öngyilkossági kisérleten vagyok túl mire eljutottam pszichológushoz. Már tudja, hogy mi miatt alakult ki csak ugye rendbe is kéne tenni. Egyszerűen folyamat rossz kedvem van nagyon durva öngyilkossági gondolataim vannak lassan 2 hónapja és nem érzem úgy, hogy folytatni tudnám így az életem. Nem látok más kiutat. Tény, hogy nagyon szeretem a körülöttem lévőket, ők tartották bennem sokáig a lelket. De már úgy érzem nem megy. Valamilyen szinten örülök, hogy nem tettem meg utálnám magam amiért ekkora fájdalmat okoznék a hozzátartozóimnak de közben annyira erős az érzés, hogy úgy érzem nem megy.
2021. júl. 1. 11:08
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképp mondd el neki, azért jársz hozzá, hogy segítsen neked és csak akkor tud, ha nem hallgatod el előle ezeket sem. Az csak ideiglenes megoldás, hogy soha nem hagynak egyedül.

Így hogy egy hónapig szabadságon lesz, főleg fontos, hogy mondd el most.

2021. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%
Amikor öngyilkossági kísérletet tettél, beraktak a kórházba?
2021. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
#7 nincs semmi elítélendő a korod miatt, bárki kerülhet ilyen helyzetbe nemtől és kortól függetlenül. Megértjük hogy nagyon rossz, de innentől már csak jobb lehet, segítséget fogsz kapni és hidd el nem lesz ez mindig így és megéri küzdeni!! Egy ugyanolyan különleges és értékes ember vagy ezen a világon mint bárki más.
2021. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!