Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pályát tévesztettem, és...

Pályát tévesztettem, és mentálisan ez megbetegít, de már nincs erőm továbbképezni magamat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

26/N vagyok.

Világéletemben segíteni akartam az embereknek. Kiskoromban sebész akartam lenni, de elkezdtem félni a vértől, így pszichológus akartam lenni később. Jó családi hátterem volt, mindkét szülőm tanult, intelligens ember. Kitűnő tanuló voltam általánosban és gimiben is, napi 6 órákat tanultam, 14-től este 9-ig, megkaptam a legjobb tanuló díjakat, viszont ez egy gyenge középsuli volt, és annak ellenére, hogy sz*rrá tanultam magamat, nem vettek fel ahova menni akartam: pszichológiára.

Időközben egy nagyon durva mentális betegségem lett, most nem ezen van a hangsúly, de jártam pszichiáterekhez, stb. és később elkezdtem egy szakot, ami nem érdekel, viszont rendezte az életemet...legalábbis azt hittem.

Elvégeztem egy BA-t, 3 év, lettek barátaim, kitűnő voltam, imádtam élni, volt párkapcsolatom. Viszont a BA után elkezdtem hezitálni, mi legyen, és jelentkeztem MA-ra ugyanabba a suliba ugyanarra a szakra. Nos, egy tragédia. Időközben jött a Covid, elvesztettem a barátaimat, nincs párkapcsolatom, és jelenleg gyógyszereket szedek, nagyon durva szorongásos betegségem van, a házat nem tudom elhagyni. Rengeteget gondolkodtam, hogy nem kellett volna elkezdeni az MA-t, nem szeretem amit csinálok, és nincs erőm tanulni.

Már csak egy év van, tehát jó lenne befejezni, viszont amilyen szakon vagyok annak semmi köze nincs a segítségnyújtáshoz, amit szívem szerint csinálnék, viszont emellett itt van ez a szorongásos betegségem.

Konkrétan céltalan, motiválatlan lettem. Kezel pszichológus + pszichiáter, de egy éve nagyon durva a helyzet, nem alszom, nem eszem rendesen. Ott tartok, hogy utálom, amit tanulok, viszont nincs erőm már tanulni. Kiskorom óta nem voltak barátaim, mert mindent a tanulásnak szenteltem egész életemben. 26 éves vagyok, szeretnék dolgozni, szeretnél élni, de ezzel, amit tanulok, nem tudok olyan helyen elhelyezkedni, ahol szeretnék.

Mentálisan pedig ez is egyre jobban tönkretesz. Mit tehetnék? Volt valaki így? Mi a kiút?

Jelenleg azzal küzdök, hogy utcára bírjak menni, meg boltba egyedül, így ez még rátesz egy lapáttal.

Bármilyen történetet szívesen hallgatok, vagy tanácsot.


2021. júl. 6. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kötekedő kérdések!!!!


Mennyire veszed komolyan a terápiát?


A szokásos gyermekkori sérelmeket mennyire sikerült feldolgoznod?


Mi lenne, ha egy új BA-t kezdenél el, pl. gyógypedagógia?

2021. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A terápiát nagyon komolyan veszem.

Messze még a cél, de dolgozunk rajta.

A gyermekkori sérelmeket feldolgoztam, viszont a harag alakult át szorongásos betegséggé. Szóval amilyen helyzetekben haragot "kellene" éreznem, automatikusan szorongássá alakul. Nem akarom részletesen leírni, de nagyon durva gyerekkorom volt, konkrétan 10 éves koromban kellett felnőnöm, anyám hivatalos ügyeit intézni, magamról gondoskodni (Apám segített amiben tudott), stb.


Teljesen úgy érzem, hogy nincs erőm már tanulni. Tényleg nagyon brutál tanultam egész életemben és úgy érzem kiégtem, nem bírok tanulni, és ez odáig fajult, hogy amint tanulnom kell hányok, remegek, már a tanároknak is szólnom kellett az egyetemen.

2021. júl. 6. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. Hasonló szituban voltam. (22 vagyok, borderline), ami nekem segített: egy passzív félév, és egy 6 hónapos terápia a Thalassa házban.
2021. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kitalálom: borderline? A kérdést mintha én írtam volna. Minden rendben volt gimi végéig, tanultam rendesen, versenyek, éltanuló voltam, stb., aztán ahogy jött az egyetemválasztás, úgy kicsúszott a lábam alól a talaj, azóta pedig lejtmenetben vagyok. Immár 10 éve... most már attól rettegek, hogy nem fogom tudni utolérni magamat, és a tehetségem, a jó képességeim örökké parlagon fognak heverni.
2021. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hasonlóan vagyok én is. Érettségiig kitűnő,versenyek,..stb. Aztán rossz egyetemi szak választás, borderline, depresszió, és hirtelen minden oda lett.

Nekem mindig azt mondja az orvosom, hogy a terápia előbb utóbb segíteni fog, de az már nem tud megoldódni, hogy elfogytak az állami féléveim és sosem tanulhatom, foglalkozhatok azzal amivel szeretnék.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez élete végéig nyomot hagy az emberben, és mindenhová elkísér majd, terápia ide vagy oda :(

Ha borderline vagy te is, akkor nagyon jókat mondanak a több hónapos intenzív pszichoterápiás intézményekről, én nem tudom megengedni hogy ne dolgozzak, de ha te igen, megér egy próbát.

2021. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem. Engem még nem kezeltek, de rámférne.
2021. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!