Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvosom engem hibáztat a...

Az orvosom engem hibáztat a pánikrohamom miatt. Hogyan és merre kereshetek új pszichiátert?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. Traumával, depresszióval, szorongással és ADHD-vel járok orvoshoz. A legutóbbi időpontomnál mondtam a dokinal hogy pánikrohamot kaptam, mikor az apám telefonon zaklatott, és ordított velem (az ok, hogy álmatlanság miatt elaludtam és 15percet késtem a találkáról). Az orvosom szerint az én hibám hogy rohamot kaptam, és hogy elértem hogy apám ordítson rám. Apám mentálisan és érzelmileg bántalmazott egész életemben.

Szeretnék új orvost keresni, de nem tudom hogyan, vagy merre tehetem ezt meg. Valaki esetleg tud egy jó, megbízható orvost Fehérváron ajánlani?

(Lány, 23 vagyok)



2021. júl. 7. 03:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kerületben, ahol laksz, nemcsak egy pszichiáter van. Legalább három.

Bármelyiket választhatod, nem is kell megmagyaráznod.

Kérj beutalót a háziorvosodtól, mondd meg neki, hogy miért váltasz szakorvost. Aztán a másik orvoshoz kérj időpontot.


Megmondtad az orvosnak, hogy nem értesz egyet a diagnózisával?

A másik orvosnak mondd meg, hogy azért váltasz orvost, mert megoldást szeretnél, segítséget szeretnél kapni, és nem azt, hogy az orvos is téged hibáztasson a több év alatt elszenvedett terrorizálás miatt kialakult lelki betegségedért, aminek egyik tünete az álmatlanságod és a rapszodikus alvásciklusod.

2021. júl. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos Fehérvártól 20 percre lakok faluban. A mostani orvosom a mostoha anyám kereste ezért nem nagyon értek ehhez. És őszintén szólva félek a mostani pszichiáteremtől. Nem érzem magam biztonságban a legutóbbi kezelés óta.
2021. júl. 7. 03:53
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem akarok okoskodni de igaza volt a pszichiaternek.


A panikroham a te hibad, senki mase. Errol szol a panikroham. Azt csak az adott szemely generalja maganak.


A telefonban pedig meg kellett volna kerni apadat, hogy vegyen vissza az arcbol udvariasan. Ha ez nem negy neki akkor leteszed es tilto.

2021. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Mindenki saját magának okozza a pánikrohamot, magadban kell helyre tenni valamit.
2021. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Közülük választhatsz, illetve vannak még magán dokik, de lépj, mert amit az orvosod javasolt, az nem megoldás.

2021. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

3: a pánikroham nem hiba, te szerencsétlen. Nem szoktam személyeskedni, de ez még nálam is kivágta a biztosítékot.


Kérdező, az nem megoldható, hogy felutazz Budapestre havonta 1x-2x egy normális pszichiáterhez? Amúgy pszichológust javasolnék, csak akad egy jó Fehérváron is!

2021. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Semmi gond, nem foglak én is inzultálni.


A pánikrohamnál nincs szó azonnali vagy látható külső veszélyről, ezért hajlamos leszel arra, hogy kitalálj valamilyen veszélyt, vagy az észelt intenzív testi reakcióknak betudod azt.

Valódi életveszélyes helyzet hiányában az elméd hibásan a benned zajló folyamatokat itéli életveszélynek. szivinfraktust fogok kapni, meg fogok halni, le fog állni a légzésem és megfulladok, el fogok ájulni, nem fogok tudni járni, elvesziteni az önuralmam..Ezekből a gondolatokból lesz a pánikroham.


Szóval a pánikroham mindig az egyén generálja. Azaz az ő "hibája". ezen lehet javítani.

2021. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta hiba a pánikroham? Magyarázd már el nekem te empátia hiányában nem szenvedő egyén.
2021. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8: nekem sem szokásom inzultálni, de ha azt látom, hogy valaki szenved és még egyesek belerúgnak egyet vagy kettőt, azt nem tudom szó nélkül hagyni.

Nem azért van pánikrohama, mert ő így akarja, ezért effektíve nem az ő hibája. És nem is mindig lehet irányítani. Látom, most már kijavítottad magad, hogy az elme reagál külső inger nélkül a veszélyre, viszont az az áldozathibáztatás, amit a harmadik hozzászólásban leműveltél egy nagyon káros dolog.

2021. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az is eléggé káros, hogy mindentől próbáljuk óvni és megerősiteni abban a tévképzetben, hogy az orvos is őt hibáztatja.


Minden amit az orvos elmondott eddig, az egy igaz megállapitás.


A pánikrohamot nem is kell irányitani. Azt vagy elkerülöd vagy hagyod had jöjjön és menjen.


Mondjuk az is igaz, hogy nem tudni mit is mondott a pszichiáter és mire mondta azt.

2021. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!