Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarral...

Borderline személyiségzavarral tapasztalat?

Figyelt kérdés
Semmi jogom és szándékom más magánéletében turkászni, szimplán csak kiváncsiság. Ha valakinek ismerőse, közeli ismerőse, rokon, családtag vagy esetleg saját maga szenvedett ebben és szívesen mesélne, akkor elsősorban olyanok érdekelnének, hogy mennyire vált szélsőségessé vagy kiszámíthatatlanná a viselkedése, mik voltak a legjellemzőbb tünetek, esetlegesen tudatmódosítós szer fogyasztása rontott-e drasztikusan a helyzeten, szedett-e gyógyszert és ha igen akkor mennyit használt, stb.

2021. júl. 8. 13:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden borderline más.

Én is ebben szenvedek, másoknak soha nem ártottam, mindig csak magamnak. Persze ezért is itthagytak, nem bírták azt, hogy marcangolom magam.


Most a párom elég jól bírja mellettem, de azóta voltam 2 hónap zárt osztályon, meg másfél év intenzív terápián, és sokkal jobb minden.


Azóta általában rendben vagyok, jobban bírom a gyűrődést, nem bántottam magam, nem csináltam jelenetet, de mégis van, amit nem tudtam levetkőzni.


Időnként rámjön az ötperc, sosem tudni mi hozza ki belőlem, de főleg akkor, mikor a párom (fp-m) velem van. Apróságokon bepánikolok, olyankor csak fekszek, nem tudok megszólalni, elég sűrűn disszociálok, volt amikor órák teljesen kiestek, párom mondta, hogy csak feküdtem, meg sem mozdultam órákig. Ha nem zökkent ki valaki, vagy valami, akkor magamtól nehezen jövök ki ebből az állapotból.

Ez azóta van, mióta terápiára jártam.

2021. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!