Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióról az agyunk...

A depresszióról az agyunk tehet vagy mi betegek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
Az agyunk mi magunk vagyunk.
2021. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Depresszió esetén egy kémiai anyag hiányzik az agyból, lehet küzdeni, de...
2021. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha lehet tudni, hogy egy kémiai anyag hiánya miatt van, akkor máris megvan, hogy mit lehet tenni: pótolni kell azt a bizonyos anyagot. Ha az orvos megmondta, hogy milyen gyógyszerrel, milyen adagolásban lehet pótolni, akkor attól kezdve már a beteg tehet róla, ha nem szedi, ezért továbbra is vagy újra depressziós lesz.
2021. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy a világ tehet róla. Dolgozni a gyárban 3 műszakban a 4-es soron a lake tesztnél, és évek alatt se jutni sehova. Nem hogy kocsit, házat - de még hó végére piát is tök nehéz venni - hogy kiüsse vele magát az ember. Közben fizetni a hiteleket, és realizálni hogy az ember soha, SOHA a büdös életben nem fog sehova jutni - nem fogja semmire vinni. Aztán csodálkoznak hogy az ember drogfüggő, vagy épp depressziós lesz - vagy meg akar halni. Egy ilyen életben szerintem ez nem meglepő.. Lehet hogy nem az egyén a hibás - hanem túl 💩 ez a társadalom amit az emberiség felépített.
2021. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Az "igazi" mély depresszió nagyon ritka.

A többi depresszió valószínűleg az élethelyzetekre adott válaszból fakad. (ahogy 4-es írja)

Nekem viszont nagyon sokat segített egy antidepi. Előtte soha semmi (pedig volt egy pár gyógyszer, konkrétabban nagyon sok).

2021. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

"Lehet hogy a világ tehet róla. Dolgozni a gyárban 3 műszakban ... hó végére piát ... venni - hogy kiüsse vele magát az ember. Közben fizetni a hiteleket ... az ember drogfüggő ... Egy ilyen életben szerintem ez nem meglepő.. Lehet hogy nem az egyén a hibás..."

Ezek mindenkinek a saját döntései: tanulni is lehetne inkább, hogy ne kelljen gyárban, 3 műszakban dolgozni, nem piára kéne költeni a fizetést, főleg nem rendszeresen, nem kéne annyit inni egyszerre, hogy kiüssön, nem kéne hitelt felvenni, legalábbis nem olyan sokat, és nem olyasmikre, amik nem is olyan fontosak, nem kéne kipróbálni sem a drogokat. Túl könnyű mindent a társadalomra kenni. Mindenkinek megvan a saját felelőssége abban, hogy hogyan alakítja az életét.

2021. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
#6 Ahogy mondod mindenki a saját életének kovácsa, és amit >4-es vázolt fel az egy szürreális kép, mert nem mindenki így él. Mindenkinek majdhogynem ott a lehetősége, de nem mindenki fogja meg, vagy él vele. Manapság már egy érettségivel, amit megszerezni nem egy nagy kunszt bármilyen szakmát el lehet sajátítani, és egy jó szakember sok esetben többet keres, mint egy diplomás. Nem minden esetben, de egy jó szakemberre mindig szükség lesz, és ők a jó munkáért meg is kérik a pénzüket. Nem 1-2 olyan csávóval beszéltem anno, akik hidegburkolásból, tapétázás, festés, csempézés stb.. csináltak, és mesélték hogy havi 800k-1 millió meg van nekik tisztán persze ezért keményen meg is dolgoztak, de melette családjuk, magánéletük, gyerekük volt ugyanúgy, és nem voltak se gyógyszerfüggők ,se alkeszek. Én is dolgoztam gyárban diákként is, meg érettségi után is egy ideig. Nem is kerestem olyan szarul, mert ki kell fogni egy jó helyet. Ha az ember elmegy a legaljább helyre melózni, ahol semmibe nézik, akkor minek marad ott? Tudom vannak olyan élethelyzetek, hogy majdhogynem muszáj, meg tudom hogy semmi nem fekete, vagy fehér, de olyan nincs hogy lehetetlen, maximum több időt vesz igénybe.
2021. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Oké, akkor javítom vagy kiegészítem magam.

Lehet, hogy a munkakörülményeinken és az ivási szokásainkon tudunk változtatni, de nagyon sokszor a családi dolgokon nem. Vagy nagyon lassan. Vagy nagyon kicsit.

És még vannak más dolgok is, például beteg lehet a gyermekünk.

Vagy mi magunk.

Vagy bármennyire vágyhatunk egy egészséges, jó párkapcsolatra, ez nem megy, mert ... (tetszés szerint kitölthető).


Én jártam terápiára, semmit nem segített.

Próbáltam családterápiára menni, a családtagjaim nem akartak menni.


És igen, nem mindenki születik erősnek és kitartónak. Vannak gyenge és gyáva emberek is. Azért még megölni nem kell őket.


(5-ös voltam)

2021. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Mi a bánatért kell olyat lepontozni ami nyilvánvaló? Utálom ezt a fórumot és itt is hagyom a francba!
2021. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%

"havi 800k-1 millió meg van nekik tisztán"

Magyarul: feketén... nagyon sok esetben.

2021. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!