Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez Asperger vagy csak szorongás?

Ez Asperger vagy csak szorongás?

Figyelt kérdés

Az iróniát meg a vicceket azonnal megértem, a nonverbális jeleket is, viszont az indokolatlan szorongás megvan és néhány emberrel nehéz a szemkontaktus. Akikkel naponta találkozok, pl szüleimmel, azokkal nem okoz gondot.


Azt vettem még észre, hogy társaságban sokszor kiszakadok és sokáig fókuszálok pl valakinek a cipőjére amíg a többiek beszélnek.


Az irónia, vicc meg nem értése minden aspergeresnek gondot okoz és a szemkontaktus tartása mindenkivel nehéz?



2021. júl. 12. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
ha érted a nonverbális jeleket, és használni is tudod, és nem megerőltető, akkor nem vagy aspi. lehet más figyelemzavar, adhd, add ilyesmik
2021. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem egy aspi vagy, de ezt nem egy gyikos fórumozó döntheti el, hanem szakorvosi team.
2021. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Asperger diagnózisom van és csak szeretnék egy érdekességet megosztani a nonverbális kommunikációval kapcsolatban, aminek az arckifejezések értelmezése is része.

2009-ben a Semmelweis Pszichiátrián végeztek velem egy érdekes vizsgálatot, amely során egy számítógépes programban a képernyőn arcokat mutattak és 1-2 másodperc alatt meg kellett mondanom, hogy milyen érzést fejez ki az arc. Az alapvető érzelmeket, mint például vidám, szomorú, dühös, gond nélkül meg tudtam határozni, de igen hamar elbizonytalanodtam, amikor vegyes érzelmű arcokat mutattak. Legalábbis én vegyesnek láttam őket és körülbelül a teszt felétől már csak ültem és néztem, ahogy váltanak a képek.

A tesztet végző asszisztenst hiába kérdeztem, hogy akkor most baj van-e velem, azt mondta, hogy majd az orvos fogja kiértékelni - ami viszont nem történt meg. De azt elmondta, hogy igen, baj van.

(Végül csak 2018-ban lettem diagnosztizálva az Autizmus Alapítványnál.)


Ezt csak azért írtam le, mert az hogy valaki Aspergeres nem jelenti azt, hogy egyáltalán ne értené a nonverbális kommunikációt. Inkább azt, hogy gyakran félreértheti, de csak az összetettebbeket.

És az iróniát és a viccet is értem. Sőt, az Aspergereseknek általában fejlett humorérzékük van. De valóban sokszor későn kapcsoltam, amikor ugrattak. Ez sok fájdalmat okozott - de nem fekete-fehér a dolog, hogy egyáltalán ne értenénk az iróniát és a viccet.


Én azt mondom, hogy simán lehetsz Aspergeres - vagy nem - de ahogy az előző is írta, ez valóban egy "gyilkos" hely, ha itt teszel fel ilyen kérdést.


Felkeresni egy szakembert nagyon nagy lépés, pláne ha bizonytalan az ember, hogy nem csak beképzeli-e magának a dolgot. És mindenki csak rábeszélni vagy lebeszélni tud...

A jó hír az, hogy van egy szuper teszt, amit nekem egy autizmus és Asperger szakember ajánlott. Ennek a kitöltését nagyon ajánlom, mert annyira megbízható eredményt ad, hogy ezzel eldöntheted azt is, hogy jelentkezel kivizsgálásra, vagy megnyugodhatsz hogy biztosan nem vagy Aspergeres.

[link]

2021. júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!