Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegségnél melyik a...

Panikbetegségnél melyik a jobb modszer leküzdeni?

Figyelt kérdés
Lattam egy videot Csernus ad benne tanácsot egy panikbetegnek aki irja neki hogy ugy probalja leküzdeni a rohamait hogy szandekosan megy bele olyan helyzetekbe amitöl fél.Csernus erre azt mondja hogy ez nem jo modszer,ami furcsa mert pont ő mondja hogy mindennel szembe kell nézni.Melyik a jobb megoldás akkor rosszullétnél?

2021. júl. 12. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hideg vizet inni és leülni pár percre mély levegőket véve és lenyugodni.

Meg lehet próbálni ezt a szembenézős dolgot mert van akinél beválik de nem vagyunk egyformák.Egyszer érdemes megpróbálni de ha rosszullét van akkor hanyagolni kell.

2021. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez egy jó módszer amit alkalmaznak is, hogy belemegy a számára kellemetlen helyzetekbe. Szaknyelven ezt hívják szisztematikus deszenzitizációnak. Az a kulcsa, hogy a fokozatosan kell vele haladni. Egy példát felhozva, aki fél a tömegközlekedésen, először szálljon fel egy megállóra utazni, aztán ha már megy akkor kettőre, háromra és így tovább, így fokozatosan hozzászokik ahhoz az adott dologhoz ami eddig félelmet váltott ki. Ez az érzékenység megszüntetése. Nehéz, de saját bőrömön tapasztalva azt kell mondjam, hogy működik.
2021. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejött az a módszer. Pánikosként mentem el koncertekre, fesztiválokra, pedig előre attól féltem rosszul leszeklettem stb. hát nem.. Jó emberekkel mentem, biztonságban éreztem magam és utána ezerszer magabiztosabb voltam. Úgy mentem neki, hogyhogy jó lesz, én ezt meg tudoma csinálni! Ha picit szarabb is max félremegyünk kicsit ennyi.

Tudatosítani kell, hogy igen, kellemetlen, ijesztő tud lenni, de nem bánt! Semmi bajod nem lesz. Ezután már bátran mentem bulikba, sőt, konferáltam is nagy színpadon. (:

Ezzel együtt lehet élni, már nagyon ritkán de ha elő is jön ismerem, tudom irányítani, nem ijedek meg.

De(!) Nem mindenkinek ugyanaz jön be, szóval ez csak az én tapasztalatom.

2021. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!