Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi testi tüneteket...

Az alábbi testi tüneteket okozhatja az állandó szorongásom?

Figyelt kérdés

Nos, állandóan feszül a fejem, nem az a tipikus fejfájás, hanem olyan érzés, mintha húznák a fejbôrömet a fülem mellett és tarkó résznél.

Illetve olyan nehéz test érzésem van, mintha pár kilót rám tennének, hátfájás, puffadás.

Illetve néha elgyengülnek a végtagjaim.

Nyugodt állapotban begyorsul a szívem, felmegy 120-ra a pulzus, de aztán 10 percen belül rendezôdik.


Ez az állapot 2-3 hónapja áll fent.

Agyi MRI vizsgálat negatív lett. Vérkép negatív, EKG negatív, szív UH negatív, holter negatív.


Pszichoterápia+gyógyszeres kezelés hatására várható javulás?

Most voltam elôször pszichiáternél.


Nem merek egyedül itthon maradni, illetve ha mennem kell valahova, rosszul vagyok, én szeretnék meggyógyulni, de egyelôre sajnos nem tudtam leküzdeni ezt.

Covid miatti otthonlét után jelentkezett egy pánikroham, majd utána egyszer egyedül otthon rosszul lettem, és nem volt segítség, azóta állnak fent ezek a problémák, és a testi tünetek is szépen fokozatosan jelentek meg. A testi tünetek miatt nem érzem jól magam, ezért rettentôen szorongok.



2021. júl. 13. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Február eleje óta. Egyik napról a másikra jött, szombaton még a haverokkal söröztem, vasárnap edzettem egy jót és hétfőn reggel már az ágyból se tudtam kikelni. Ezek után egy hét non-stop halálfélelem és olyan szorongás,hogy a lakásból nem mertem kimenni még kísérővel se. Egy hónap után nagy nehezen elvergődtem a pszichiátriára ahol antidepresszánst+ szorongáscsökkentőt írtak ki. Az antidepresszánst nagyon nehezen szoktam meg, így csak az utóbbi másfél hónapban tudtunk normálisan adagot emelni. Jelenleg ott tartok, hogy tömegközlekedek, boltozok, közlekedek az utcán különösebb probléma nélkül. Vannak még rossz napok amikor rossz érzések törnek rám, de ez már közel sem olyan, mint volt és a tüneteim nagyrésze elmúlt teljesen.
2021. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Te is attól féltél, hogy valami bajod lesz? Illetve már eleve volt valami testi tünet, ami miatt nehezebb volt kimozdulni?
2021. júl. 13. 19:56
 13/16 A kérdező kommentje:

Viszont az jó, hogy fél év alatt sikerült javulást elérni! :)

Nagyon durva mellékhatások voltak?

2021. júl. 13. 19:57
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez a magas pulzus, szívdobogásérzés, leizzadtam teljesen, ilyen testi tünetek voltak, illetve az a hülye gondolat, hogy el fogok ájulni, pedig még soha nem ájultam el.

Az antidepresszáns mindenkinél máshogy hat, nálam nagyon felerősítettea tüneteim az elején, de ez kb általánosnak mondható. Egyébként véleményem szerint nem kell félni tőle, bár sok negatív vélemény is van róla, de azért mégis csak sok millió embert gyógyítottak meg vele. :)

2021. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14-es szórul szóra ez történt velem is február közepén. Írhatok neked privátot?
2021. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, írj nyugodtan. :)
2021. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!