Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart a gyász? És...

Girlll3 kérdése:

Meddig tart a gyász? És mikortól kóros?

Figyelt kérdés
Ha fél éve hunyt el valakim, de mindennap gondolok rá és rám tör a sírás random, az mennyire normális? Mennyi ideig tart ez? Közeli hozzátartozóról van szó. Még munka közben is volt, hogy könnyes volt a szemem, alig bírtam visszatartani. Nem gondolom kórosnak, de zavar, mert munkateljesítményt és a hangulatomat rontja. Éjszaka álmodok és azt álmodom, hogy meghalt, és hívnak a kórházból, hogy értesítsenek.

2021. júl. 14. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Fél év az semmi. Minimum 1 év, amíg mindent elsőre megtapasztalsz, Nélküle... Tarthat tovább is. Teljesen normális és részvétem.
2021. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Én azért valamit kezdenék a dologgal, nem tudom én, edzés, jóga, pszichológus, pszichiáter, gyógyszerek, bármi...

, mert oké, gyászolsz, és normális gyászreakció ez, de egy munkáltató vagy egy iskola(legyen az 8 általános, szakmunkás, szakközépiskola, gimnázium, főiskola, vagy akár egyetem) nem köteles ezt hosszú hónapokig tűrni szankciók (iskolánál előbb egyesek, majd bukás, munkahelynél figyelmeztetés(ek), aztán kirúgás) nélkül.


És arra pedig vagyonokat mernék rátenni, hogy egy munkahelyen nem fognak 10x figyelmeztetni, hanem ha kicsit is nélkülözhető vagy, akkor legéslegkésőbb a 3. eset után utilapút kötnek a talpad alá, és közlik, hogy ki vagy rúgva.

2021. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél év nagyon rövid idő.

Próbáld magad lefoglalni, vagy keress új hobbit. Valahogy próbáld lekötni magad. Csak ne filmekkel, mert az semmit nem ér.

2021. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2: legalább ne írnál ostobasagokat. Egy rosszul elgyaszolt elhunyt tudod milyen károkat okoz? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Legalább lehetnél empatikusabb és a témában tájékozott.


Kedves kérdező: NORMÁLIS MINDEN, amit ilyenkor érzel. Ha más nem: Singer Magdolna Gyászkísérés könyvet olvasd el, vagy @ Bátorság a gyaszhoz, Polcz Alain is írt egy rakás könyvet, ami segíti a feldolgozást.

A 2.-ra ne hallgass, amit csinál az káros, rossz tanacsot ad. A mai modern kor egyik legnagyobb hibája, hogy sietteti a gyászt. Nem szabad!

2021. júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2-es nem akarom elnyomni gyógyszerekkel az érzéseimet. Viszont az új hobbi jó ötlet. Szerintem emberfüggő is, hogy mit néznek el munkahelyen és mit nem. Akkor, ha mindenhez car vagyok, rúgjanak ki. Úgyis csak küzdök sokszor, eredmény nélkül. Illetve eredmény can, negatív. Ezért pedig nem kellene annyit erőlködnöm.
2021. júl. 14. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 11 hónapja, hogy meghalt a szerelmem, aki egyben a TÁRSAM is volt. Direkt írtam nagybetűvel. Eltelt 11 hónap, és minden nap gondolok rá, rengeteg emlék eszembe jut, és van hogy iszonyat nehéz tennem a dolgaim. Annyit javaslok, semmit ne tarts magadban. Ha úgy érzed sírnod kell, akkor sírj. Én pár napja álmodtam vele. Egy gyönyörű helyen voltam, ott volt az elhúnyt nagypapám akivel beszéltem is, és a dédpapám is. Tudtam, az elhúnyt szerelmem nincs ott ahol ők, ő is ott van de máshol. Álmomban elindultam megkeresni. Szóval semmit ne folyts vissza, semmilyen érzelmet sem, és akkor ha mindet megéled, idővel enyhülni fog.
2021. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nincs 2 hete, hogy meghalt az 1 hónapos kisbabám. Bármikor képes vagyok elsírni magam, és biztos, hogy még hosszú hónapokig így lesz. És az is biztos, hogy míg élek, nem fog úgy eltelni egy nap sem, hogy ne gondolnék rá.
2021. szept. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!