Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol okozhat elvonási...

Az alkohol okozhat elvonási tünetként alvászavart?

Figyelt kérdés
Eléggé stresszes időszakom van most, és sajnos emiatt sokszor csak alkohollal tudok könnyen elaludni, különben sokáig forgolódom. Most már 3 napja nem iszom semmit lefekvés előtt, mert eltökéltem, hogy abba akarom ezt hagyni. De sajnos az alvásom még nem jött teljesen rendbe, ma is csak 5 és fél órát sikerült aludnom, mert sokáig forgolódtam. Lefeküdtem 11-kor, de csak 12 felé tudtam elaludni. Reggel tudtam volna tovább aludni, de fél 6-kor sajnos már kelnem kell munka miatt. 23/l

2021. júl. 16. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat!

Kitartás, menni fog! Max néhány napig tart még.

2021. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mióta űzöd ezt a "sportot", de igen, okozhat ilyen tüneteket. Ha visszatérsz az elhagyni készült rossz szokáshoz, akkor pedig egyre csak rosszabb lesz.

Amúgy alkohollal többet aludtál? Mert én, amikor berúgtam, mindig hamar elaludtam, de hajnalban fel is ébredtem és már nem tudtam visszaaludni többet.

2021. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már több éve így van ez, hogy iszom, ha nem megy az elalvás, de nagyon rendszertelenül van ez. Van úgy, hogy egy hónapig egy korty alkoholt sem iszom, és mégis könnyen elalszom. Viszont van olyan is, hogy heti 3-4 nap is iszom. Én könnyebben tudok tőle elaludni, ha fel is kelek többször éjszaka, mégis általában sikerül visszaaludnom. Nem iszok azért annyit, hogy berúgjak, 1- max 2 deci bort, vagy sört.
2021. júl. 16. 11:42
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Tanulj valami stresszkezelési módszert. Hülyeségnek hangzik, de pl jóga, vagy a tai chi remekül el tud lazítani. A stressz ugyanis fokozott kortizoltermelésre sarkallja a mellékvesét, a kortizol (antistressz-hormon) viszont antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak. Emellett tanulj bolygóideg stimuláló gyakorlatokat. A bolygóideg sok egyéb feladata mellett egyfajta váltókapcsoló szerepét is betölti a szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszer között. Mai rohanó világunkban ez a kapcsoló hajlamos "beragadni" a szimpatikus módba, és ez is folyamatos pörgésben tart. Életmódbeli változtatásokra is szükséged lesz.
2021. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!