Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól számít depressziónak?...

Mikortól számít depressziónak? Honnan tudni, hogy ez már az-e?

Figyelt kérdés

Eléggé padlón vagyok lelkileg. Annyira szomorú vagyok egy ideje, hogy alig bírom rávenni magam, hogy megmozduljak, kifejezett erőfeszítés minden. Az is, hogy mondjuk letusoljak este. Erre mondjuk eddig még mindig rávettem magam, mert meleg van és izzadok, de egyre nehezebben.


Beszéltem erről valakivel, akiről úgy gondoltam, hogy barátok vagyunk. Vágytam volna némi megértésre, támogatásra. Erre csak flegmán odavette, hogy ja, depressziónak hívják, és elterelte a témát másfelé.

Sose voltam még depressziós, nem tudom, milyen az, de másmilyennek képzelem. Honnan lehet tudni, hogy ez az-e? Vannak erre egyértelmű jelek?


2021. júl. 16. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez már az, pszichiáter tud segíteni, nem a barátaid.
2021. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Onnan lehet tudni, hogy elmesz szakemberhez es kapsz diagnozist, mar ha az. De mindenkinek vannak rossz idoszakai, nekem is volt ilyen,hasonlo tunetekkel jarok is pszchihologushoz, de nem vagyok depresszios, csak volt par dolog, amit nem tudtam feldolgozni egyedul.
2021. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Szerintem már az nagyon jó jel, hogy ezeket észre vetted magadon! Voltam már hasonló helyzetben, de persze nem tudom, hogy nálad mennyire komoly a dolog... tanácsként annyival tudnék szolgálni, hogy keress magadnak egy hobbit. Elég sablonos, tudom, de nekem ez segítettet a nehéz időkben. Kezdj el tanulni egy hangszeren, olvass, rajzolj. Ezek kicsit el tudják terelni a figyelmedet az esetleges rossz dolgokról/történtekről.


Próbálj meg kimozdulni! Tudom, nagggggggyon nehéz, és semmi kedved nincs hozzá! De már 10 perc séta a friss levegőn is képes változásokat hozni!


Halgass zenét!!! (Olyanokat, amik feldobják a kedvedet)


És egy kis emlékeztető: a depresszió legjobb ellenszere a cselekvés!


Hajrá!<3

2021. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Lehet, hogy a depresszio fele közelitesz, szoval az elozo valaszolo tanacsai közül megfogadnek 1-2ot
2021. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, a testmozgást mindig szerettem. Most viszont ott tartok, hogy párszáz méter séta után azt érzem, hogy semmi energiám hozzá, és nem szerez örömet, felszállok inkább a buszra.

2021. júl. 16. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy van valami ami miatt elvesztetted az eletkedved? Vagy folytonosan szorongsz? Inkább reggel vagy este szokott nagyobb lenni a levertseged?

Én azt gondolom, amíg van erod a hétköznapi dolgokat vegrehajtanod, tehát bemész dolgozni, lefurdesz, ilyesmi, addig ne szedj gyógyszert.

nagy bunkóság amúgy hogy a haverod ennyivel letudta a panaszod, ilyenkor pedig nagy szüksége lenne az embernek a támogatásra.

Üdv egy depressziós.

2021. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!