Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depressziónak számít?

Ez depressziónak számít?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az használni az ilyen szavakat csak úgy, szóval röviden: Múlt hónapban egyik lány ismerősöm megismerkedett egy sráccal. Azóta alig beszélgetünk és nagyon hiányzik. Az elmúlt egy hónapban 8-9 kilót fogytam, nem azért, mert nem akarok enni ,csak szimplán nem vagyok éhes és szinte egy falattól úgy jóllakok, hogy majdnem hányok. Végig gyomorgörcsöm van, illetve egy szorító, fojtó érzés a mellkasomban és a torkomban. Egyszerre akarok sok emberrel is beszélni(hogy ne legyek egyedül) és egyszerre senkivel. Nem tudok semmire sem koncentrálni, mindenben romlott a teljesítményem. Azóta szinte minden nap csak játszok egész nap, nem tudok megnézni egy filmet, nem tudok zenét hallgatni, nem tudok olvasni. Kb végig "sírhatnékom" van, úgy, hogy nem tudom utoljára mikor sírtam. Úgy érzem, hogy egyszerűen nem tudok mit tenni, nincs erőm semmihez. Sose voltam ennyire magamalatt és nem is tudom mit tudnék csinálni.


23F



2020. okt. 15. 17:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészíteném, hogy az elmúlt napokban átéltem életem első pánikrohamát és egyre többször jutnak eszembe öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok.
2020. okt. 15. 17:13
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Egy hónap 8-9 kiló fogyás? Ez csak akkor lehetséges, ha éhezteted magad, tehát a kalóriabevitel 1000 kalória alatti. Mindenképpen fordulj orvoshoz.
2020. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván Te is tudod, hogy depressziós vagy, ide pedig csak ezért írtál, hogy valaki feldobja a kedved. Sajnos ez nem így működik.
2020. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2#


Konkrétan nem éheztetem, csak mint mondtam, nem vagyok éhes. Délben eszek, de akkor is fele annyit, mint eddig és azzal elvagyok egész nap, régebben pedig kiadós vacsorákat is ettem, illetve volt, hogy egész nap valamit.


3#


Nem lesz attól jobb kedvem, mert valaki ír. Ha így lenne, akkor már rég jobb lenne, hiszen rengeteg emberrel beszélgetek mostanában, viszont egyiknél sem tudtam maximálisan feloldódni és, ha valamennyire mégis, akkor az addig volt, amíg beszéltünk. Mint írtam, nem szeretem a túlzó self-diagnosist.

2020. okt. 15. 17:18
 5/14 anonim ***** válasza:
ELnézést, mindkét válaszoló én voltam, csak nem tüntettem fel. Depresszió egy hosszan tartó folyamat eredménye, amire egy hónap nem biztos, hogy elég, de a pánikbetegség nagyon valószínű nálad. Ezért is tartom fontosnak pszichológus felkeresését.
2020. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5#


Elég rögös volt az idevezető út is, mondjuk úgy - úgy kb az elmúlt 4-5 évem elég érdekesen alakult.

2020. okt. 15. 17:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg nyilván ez a sztori sem ilyen egyszerű, csak nagyjából.
2020. okt. 15. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg más csajokkal ismerkedni. Az előző addig hiányzik, míg nem jön egy jobb. :) Bár nekem könnyű mondanom...
2020. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez annak tűnik.


Az öndiagnózis azért szerintem reális dolog tud lenni. A legtöbb nem hipochonder ember azért józan paraszti ésszel rájön, hogy valami nem oké, és a tünetekből kb sejti mi a helyzet. Hogy egyszerű példával éljek, látid hogy négy lába van és béget, az valszeg birka, még annak is aki még életében nem látott ilyet, max képen. Esetleg lehet benézi a kecskét birkának, de ettől még kb tudja mire számítson.



Ilyen ez is. Az ember arra is rájön, hogy fel van fázva, kb ennyire könnyen megérthető a depresszió is.

2020. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Az a baj ezzel, kedves utolsó, hogy a felfázás lehet influenza, nátha vagy koronavírus is. Ezért veszélyes az öndiagnózis.
2020. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!