Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre nehezebben mozdulok ki...

Egyre nehezebben mozdulok ki itthonról. Van erre valami módszer, agykontroll, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés
Már évek óta itthon dolgozok, és egyre nehezebben megy ha el kell menni akár csak a boltba is. Orvoshoz járás, hivatali ügyintézés egyenesen cifrafosást idéz elő reggel, ha ilyenről van szó. Persze végül megoldok mindent és az emberek nem veszik észre rajtam ezt a frusztráltságot. Jó kedvűnek látnak, mert fel tudom venni a ritmust végül ha kimozdulok, nem venni észre rajtam semmit, csak nekem rossz, hogy gyomorgörccsel ébredek, ha valami más vár mint a napi rutin. Mit lehetne ez ellen tenni?

2021. júl. 18. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak a folyamatos gyakorlás segít. Ha nem mozdulsz ki, akkor egy idő után "elszoksz" az emberektől, és egyre nagyobb szorongást jelentenek a szociális interakciók. Ha kényszeríted magadat arra, hogy pl. elmenj naponta sétálni egy fél-egy órát, olyan helyre ahol emberek is vannak, illetve 2-3 naponta elmész boltba, akkor egy idő után hozzászoksz. Ha egyedül nem megy, akkor viszont pszichológus segítségét kell kérni.
2021. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!