Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha évekig drogfüggő voltam de...

Ha évekig drogfüggő voltam de 6 éve leàlltam gàz Xanaxot szedni?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz volt az elmúlt év. A covid elvett mindent amit felépítettem, és elvitte az anyukàmat. 6 éve leàlltam, most meg napi 2 mg Xanax nélkül létezni sem tudok. Bàr azt gondoltam, hogy ez még a kisebb rossz, viszont lehet, hogy ugyanoda vezet mint drogozni. Nem tudom mit csinàljak. Abbahagyni nem tudom mert munkaképtelen lennék nélküle. Szétesnék.Egyedül így tudok koncentràlni, és elvégezni a dolgom.

2021. júl. 18. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik függőségből átcsúsztál a másikba. A Xanax semmivel sem jobb, mint a drog. Ebből is egyre nagyobb adag kell, hogy érezd a hatását és idővel rengeteg mellékhatás (pl. idegrendszert durván tönkreteszi) is kialakul. Ezért nem szabad hosszabb ideig szedni.

Neked pszichiáterre és pszichológusra van szükséged, hogy az alap problémákat (anyukád elvesztése, covid negatív hatásai) kezelni tudd.

2021. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van mind a kettő. Pszichológus és pszichiàter is. Értem én, hogy nem szabad, de amikor annyira kivagyok, hogy bemegyek dolgozni és remegek egész nap (nem elvonàs, ezért kezdtem el szedni, az bertelen szorongàs miatt) valahogy vàlasztàsom sincs.
2021. júl. 18. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez kicsit több infó kell.

Mióta jársz pszichiáterhez és pszichológushoz?

A pszichiáter diagnosztizált valamilyen mentális zavart? Milyen gyógyszereket ír fel, és mit szól ahhoz, hogy nem bírsz meglenni Xanax nélkül?

Milyen pszichológushoz jársz? (Sima MSc-t végzett pszichológus, tanácsadó szakpszichológus, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta...) (1#)

2021. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tb- s pszichiàter nem szól semmit csak felírja. Jelenleg nincs pénzem magàn úton elmenni. Az meg, hogy mit ír a papírra diagnózisként lényegtelen, mert kell valami kód amire egy adott gyógyszert írhat. Amikor rákeérdeztem, hogy mi a pontos bajom annyit mondott, hogy ez az alapszemélyiségem része. Hàt köszönöm. Jàrok 6 éve, ő a harmadik. Mindegyiket azért hagytam ott mert több hónap/ év utàn sem tudta megmondani, hogy egyàltalàn milyen betegséggel kezel.

Pszichológushoz is jàrok 2 éve, a gyógyszer részéhez ő nem nagyon tud hozzàszólni.

2021. júl. 19. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!