Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináltok ti, ha pánik/szo...

Mit csináltok ti, ha pánik/szorongás rohamotok van? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ugyan az a kettő, de valami ilyesmi... Elég szarul érzem magam.

Egy alvás után biztos jobban leszek, de még valami tanács jól jönne, hátha segítene...

Kellemetlenül érzem magam, frusztráltan, már lassan egy órája, és nem akar elmúlni. :/ Ideges vagyok, és kedvem lenne kétségbeesett képet vágni... :/

19/f

Most épp dolgozok, de lehet hogy abba hagyom már mára, ha nem leszek jobban.



2021. júl. 18. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Igyál hideg üdítőt

Egyél cukrosat vagy szénhidrátot, nyugtatja az idegrendszert

Ha tudsz sírjál, ez is

Pihenj, relaxálj

Nézz nyugis természetfilmet

Tereld el a figyelmedet

Lélegezz nyugodtan

Dobj be két konyakot

Vagy két xanaxot

Vagy ezt mindet, ebben a sorrendben

2021. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, mióta kiírtam ezt már jobban lettem, de még mindig egy kicsit szánalmasan érzem magam... (。ŏ﹏ŏ)
2021. júl. 18. 21:12
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszi szépen, ezt megmosolyogtam^^ Tényleg köszi<3
2021. júl. 18. 21:14
 4/8 A kérdező kommentje:
De még jöhetnek válaszok, ha valakinek van valami tuti tippje ilyen rohamok ellen. Úgy érzem még jól jöhet később...
2021. júl. 18. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad szánalmasan, nincs miért.

Van valami oka ennek a "szorongás rohamnak", vagy csak váratlanul jött és te sem tudod az okát?


Itt van pár módszer az ellazulásra. Akkor működnek, ha tényleg arra koncentrálsz: [link]

2021. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek pedig pár perces irányított relaxációk. Nekem a pszichológusom ajánlotta, a SOTE egyik tanszéke készítette ezeket: [link]

(5#)

2021. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amugy Xanax. Persze sajat receptre orvos hozzajarulasaval.
2021. júl. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld elterelni a gondolataid, menj el futni, edzeni, úszni, beszélj valakivel, aki megnyugtat.

Nekem pl. a kaja ilyenkor sose segít. Én rá szoktam gyújtani ilyenkor, amúgy nem cigizek, de nyilván nem ez a legjobb módszet. Xanaxot meg ilyesmit viszont nem ajanlom, így lehet rájuk szokni. Érdemes elkezdeni a pszichoterápiát, hosszú távon segíthet megküzdési módszereket tanulni.

2021. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!