Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy telik egy ember egy...

Hogy telik egy ember egy napja a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Reggel 7 óra körül ébresztenek, gyógyszerosztás, utána 8 körül reggeli.

Délelőtt szokott lenni csoportterápia (nem minden nap), és van akinek van egyéni terápia is (beszélgetés egy pszichológussal/pszichiáterrel). 12 órakor ebéd van, utána pedig vannak különböző csoportok, amiken részt tudsz venni (lehet rajzolni, társasozni, filmet nézni). Ha ezekhez nincs kedved, akkor sétálhatsz kint, vagy lehetsz a szobádban. Este 6 körül vacsora, utána már semmi nincs, csak megkapod az esti gyógyszert, aztán alvás.

2021. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tudnak használni a telefont, netezni, zenézni?
2021. júl. 19. 18:27
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sajnos már többször is voltam gyermekpszichiátrián, zárt osztályon.

Reggel nyolckor ébresztő, a betegek megcsinálják az ágyaikat, majd kilenckor reggeli. Utána gyógyszerosztás. Napközben sajnos rém unalmas foglalkozások vannak, amiken kötekező részt venni, akkor is, ha valaki nem akar. Általában filmet kell nézni vagy rajzolni kell. Foglalkozások közben óránként szünetet tartanak, olyankor visszakísérik a betegeket a szobáikba, ki lehet menni mosdóba. Enni csak meghatározott időben lehet, de olyankor kötelező is. Foglalkozáson csak abban az egy esetben nem kell részt venni, ha valakit kikér a pszichológus vagy a pszichiáter. Olyankor a dilidokikkal kell beszélgetni. Délben ebéd van, akinek kell, akkor is adnak gyógyszert. Utána visszaviszik a betegeket foglalkozásra, délután négykor, miután hazamentek a foglalkoztatók, szabadulnak a betegek. Ekkor uzsonnát kapnak, majd indulnak fürdeni. Két zuhanyzó van, így sok idő, mire mindenki sorra kerül. Aki épp nem tisztálkodik, bent kuksol a szobájában. Vagy beszélget a betegtársaival, vagy gondolkozik, vagy kidől és elalszik a gyógyszerektől. Nem lehetett nálunk semmi: sem játékok, sem könyvek, sem telefon, sem toll, sem füzet. Gyakorlatilag semmi, amivel lefoglalhattuk volna magunkat, de hát abban a nyomorult helyzetben még ez a legkisebb baj. Az ápolók rendszeresen besétálnak körülnézni a betegek szobáiba, illetve mindenkit behívnak naponta többször is a kezelő helyiségbe. Ilyenkor felírják, hogy ki mit evett és hányszor volt wc-n. Evészavarosoknál testsúlyt is mérnek minden nap. Este nyolckor vacsora, majd ismét gyógyszerosztás, utána kilenckor kötelezően takarodó van mindenkinek.

Az egész hely és a körülmények is olyanok, mintha börtönben lennénk. Még cipőt sem lehet viselni, azt is az ápolók mondják meg, hogy ki milyen ruhát vehet fel. Az ablakokat nem lehet kinyitni, nehogy valaki megszökhessen. A betegek közül senki nem mehet sem ki, sem be. Mozogni egyáltalán nem lehet. Az ápolók gorombák, sokszor kiabálnak a betegekkel, gyakran meg is alázzák őket. Vannak, akik nem bírják a gyógyszereket, én például egész nap szédültem meg aludtam attól a méregtől, amit kaptam. Amíg kiskorú valaki, sajnos akkor is bevitethetik a szülei, ha nem ön- és közveszélyes, semmi beleszólása nincsen.

A legjobb talán a hétvége a pszichiátrián, ugyanis akkor nincsenek foglalkozások és a pszichológus és pszichiáter sem tart vizsgálatokat. Ha történik valami rendkívüli, például az egyik beteg dührohamot kap, őt lekötözik az ágyhoz, beinjekciózzák, kihívják hozzá az ügyeletes pszichiátert, majd fél napig ott fekszik szegény leszedálva. Szerencsére velem még nem történt ilyen soha.

Összességében semmi jót nem tudok elmondani a pszichiátriáról, senki ne akarjon oda kerülni. Rosszabb, mint egy börtön. A napok unalmasan és egyformán telnek, mégis rengeteg stresszel és megaláztatással jár az egész.

Ezt 17 éves, bipoláris I. zavarral élő lányként írtam.

2021. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Az előző válaszomban írtam, hogy telefon nem lehetett nálunk, sőt, szinte semmi sem. Egy darab vonalas telefon volt a pszichiátriai osztályon, délután négytől nyolc óráig azon a telefonon át felhívhattak minket a családtagjaink. Mi magunk nem hívhattunk fel senkit.

Zenélni természetesen nem lehetett, csendben kellett lennünk. Énekelni nem lehetett, telefon, fülhallgató és hangszer sem lehetett nálunk.

De ez a zárt osztályon van így, nyílt osztályon lehet, hogy másként van ez. A zárt vagy a nyílt osztályra vagy kíváncsi, Kérdező?

17/L

2021. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nyílt osztály jobb. Kb ugyanaz a program, amit az előttem levő leírt, csak nagyobb szabadsàggal, lehet nálad bármi, lehet pingpongozni, sétálni, tàrsasozni mikor nincsenek foglalkozások. És mindig van valami amin gondolkodnod is kell, írhatsz naplót ha ez segít de külön is vonulhatsz zenét hallgatni vagy olvasni.

Egyedül kés, gyógyszer nem lehet nálad, ezeket le kell adni, mikor bemész, és vissza is kapod a kezelés végén.

2021. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 árokpart ***** válasza:
5%
Nem nem ez nem így van. A szülő nem vitethet be sehová és főleg nem pszichiátriára. Minden állampolgárt akár nagy vagy fiatalkorú egyedül a bírói-igazságügyi szemle jogosult benttartani a pszichiátrián.
2021. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

3

"Amíg kiskorú valaki, sajnos akkor is bevitethetik a szülei, ha nem ön- és közveszélyes, semmi beleszólása nincsen."


6

"Nem nem ez nem így van. A szülő nem vitethet be sehová és főleg nem pszichiátriára. Minden állampolgárt akár nagy- vagy fiatalkorú, egyedül a bírói-igazságügyi szemle jogosult benttartani a pszichiátrián."

Ezt biztosan jól tudod?

Vagyis arra gondolsz, hogy a zárt osztályra bevihetnek, a nyíltról meg szabadon távozhatsz?

2021. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#6.

Nálam nem volt bírói igazságügyi szemle. Nem is követtem el bűncselekményt, csak nagyon szélsőséges hangulatváltozásaim voltak. Anyám odavitt a zárt osztályra, majd közölte az orvos, hogy bent maradok, még azt sem lehet tudni, hogy mennyi időre. Sajnos így is lett. Kiskorúaknál a szülőé a döntés.

2021. júl. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 árokpart ***** válasza:
88%
8-as Nem tudom melyik kórházban voltál. A bírói-igazságügyi szemle nem azért van , mert valaki bűncselekményt követne el ne keverd össze a bíróságon zajló tárgyalásokkal az más. Ott is ítélhetnek valakit kényszergyógykezelésre, de az hosszabb időre, de az más . A megyei kórházak pszichiátriai osztályán minden beteg esetében kell, hogy tartsanab bírói-igazságügyi szemlét. Ez a szemle nem a bíróságon, hanem a kórházban van megtartva a zárt osztályon. Ezen jelen van egy bíró, egy független elmeorvosi szakértő, egy ügygondnok (jogi képviselő a bírósági változatában kirendelt ügyvéd) a te kezelőorvosod, hozzátartozód a te esetedben ez kötelező is, mert még nem vagy nagykorú. Ez a testület közösen dönti el, hogy kényszerrel meddig fognak bent tartani, sem anyukád, sem a kezelőorvosod erről egyedül nem dönthet. A szemle maximum 30 napig tarthat bent elsőkörben, utána újra össze kell hívni a bírói igazságügyi szemlét ugyanez a procedúra. Itt döntenek, hogy kiengednek vagy meghosszabbítják a kezelésedet.
2021. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9

Nekem nem válaszoltál. 7-es voltam, asszem nem volt túl értelmes a kérdésem.


Tehát zártra senkit nem lehet bevinni akarata ellenére? Vagy nyíltra?


Azért kérdem, mert én kétszer kötöttem ki zárton (igaz, egyik zártról vittek át egy másik zártra) és felnőtt vagyok. Voltam bírói szemlén is a második helyen. Három napon belül, úgy tudom, ez a szabály. Engem a szemle után egy napon belül átengedtek a nyíltra.


Az én esetemben mondjuk totál indokolt volt a zárt.


"A megyei kórházak pszichiátriai osztályán minden beteg esetében kell, hogy tartsanak bírói-igazságügyi szemlét."


Ez azt jelenti, hogy az ÖSSZES pszichiátria (Bp-en van egy pár) minden zártján van bírói szemle? Vagy kellene, hogy legyen?


Azon csodálkozom, hogy 3-4 válaszolónak nem volt bírói szemle.

2021. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!