Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy telik egy ember egy...

Hogy telik egy ember egy napja a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 17:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#9.

A Heim Pál Gyermekkórház pszichiátriai osztályán voltam. Az én esetemben annyi történt, hogy megvizsgált egy pszichiáter, majd ott is tartottak. Nem volt a helyszínen sem bíró, sem ügygondnok. Kezelőorvosom még nem volt, mert életemben először kerültem pszichiátriára. Akkor 15 éves voltam. Miután megvizsgált a pszichiáter, eldöntötte, hogy bent kell maradnom. Az ápolók elvették a csomagjaimat, csak azok a tárgyak kerülhettek fel a zárt osztály szekrényébe, amik szerintük nem voltak veszélyesek. Közvetlenül nálam nem maradhatott semmi. Könyörögtem a szüleimnek, hogy ne kelljen ott maradnom, de nem érdekelte őket. A többi betegnél sem történt nálunk, a gyermekpszichiátrián bírói igazságügyi szemle. Nem lehet, hogy ilyet csak felnőttek esetében tartanak?

Egyébként nekem nem határozták meg elsőre azt, hogy mennyi ideig kell majd bent maradnom. 24 napot töltöttem a pszichiátrián, végül három nappal a szabadulásom előtt közölték velem, hogy majd három nap múlva hazaengednek.

2021. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 árokpart ***** válasza:
100%
11-es Igen akkor nem volt törvényes az ott tartásod bizony.
2021. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Árokpart, kicsit rapszodikusan adagolod az infót. :)


Egyébként nem rögtön van (nyilván) bírói szemle, az én zárómon rajta van: bírói szemle köteles. És így is volt.


Még mindig kérdésem, hogy BEKERÜLÉSKOR mi a helyzet? Akár zárton, akár nyílton? Hiszen akkor még nincs bírói szemle, stb.


Illetve ha te akár bekerüléskor, akár később azt mondod, hogy haza akarsz menni, akkor nem áll jogodban hazamenni akár zárton, akár nyílton?


És ismét megkérdem: minden pszichiátria minden zárt osztályán kötelező a bírói szemle? Mindenkinek?

2021. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#12.

Ha valaki haza akar menni a zárt osztályról, akkor bármikor kérvényezheti magának a bírói igazságügyi szemlét? Akkor is, ha kiskorú? A szülőknek mennyi beleszólása van ebbe?

Nekem nem írták rá a papírjaimra azt sem, hogy "bírói szemle köteles".

Ezekről a dolgokról eddig nem is tudtam.

2021. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tényleg valaki logikát keres ebben a mocskosul elbaszott "rendszerben"? Engem is elvittek egy történés miatt, és majdnem berántottak oda úgy, hogy nem vagyok beteg, merthát "megfigyelés" and stuff. Erélyesen mondtam minden ott levőnek hogy nem, így "megszabadultam". Viszont a kommentektől stroke-ot kaptam, ugyanakkor köszi az őszinteséget, csak betegesen kiábrándultam, ne is foglalkozzatok vele.:(
2021. júl. 25. 13:41
 16/21 árokpart ***** válasza:
100%
13-as Nem nem mehetsz haza ha a bírói szemle bent tartott. Fellebezni fellebezhetsz ott akár azonnal is viszont annak nincsen halasztó hatálya nem úgy van mint a bíróságon, hogy az elsőfokú ítélet után még hazamehetsz. Itt nem mehetsz haza, majd csak akkor ha a következő bírói szemle kienged. Igen kérhetsz bírói szemlét, viszont nem biztos, hogy mindig jobban jársz vele. Ugyanis a bírói szemle határozata kötelezi a kezelőorvosodat is. Tehát ha a kezelőorvosod úgy is látja, hogy már akár el is engedhetne, de nem teheti mert köti a szemle határozata. Mikor bekerülsz jogod van önként a szemléről lemondani így önként aláírod a kezelésed. Ezt viszont csak akkor érdemes megtenni, ha nagyon jóba vagy a kezelődokiddal és maximálisan bízol benne. Mert ha már önként belementél és úgy kéred a szemlét azt is lehet, viszont akkor nagyobb az esélye, hogy bent tartanak, mert eleve először önként belementél. Nem könnyű döntés ez.
2021. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 árokpart ***** válasza:
100%
Nyílt osztályon nincsen bírói szemle.
2021. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

16

Köszönöm.

Jó, akkor leírom, mert úgy látom, a kérdéseim értelmetlenek és értelmezhetetlenek.

Tehát zártra kerültem. Felnőtt vagyok. Indokolt volt. 2 vagy 3 napon belül bírói szemlém volt. Utána 24 órán belül átkerültem a nyíltra. Tény, hogy a bekerülésemkor nem is voltam olyan állapotban, hogy AKÁRMIVEL KAPCSOLATBAN határozni, dönteni, ellenkezni tudtam volna.

Ha valaki bekerül a zártra, és olyan állapotban van, akkor jól értem, hogy

a) kérhet azonnali bírói szemlét?

b) lemondhat a bírói szemléről?

Nincs valahol ennek a menete leírva?


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

15

"Tényleg valaki logikát keres ebben a mocskosul elbaszott "rendszerben"?"


Nem logikát keresek. Szabályokat, jogszabályokat, törvényt keresek.


"Engem is elvittek egy történés miatt, és majdnem berántottak oda úgy, hogy nem vagyok beteg, mert hát "megfigyelés" and stuff. Erélyesen mondtam minden ott levőnek hogy nem, így "megszabadultam". "


Hova? A zártra? Mindössze erélyes voltál és elengedtek? Mégcsak a nyíltra sem kerültél be? Megkérdezhetem, hogy akkor miért érdekel a dolog {lásd a kérdésed}?

2021. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19. A történés után én is ilyen oldalakat, fájlokat bújtam egyfolytában, hogy ez mennyire történhet így meg. A pontos szabályt nem tudom és nem is érdekel már. (Mindegy is, hiszen a kérdésem nem ez volt) Ennyit tudok ajánlani:

[link]

[link]

[link]


Nem tudom zárt-e, de dupla zárt ajtó/folyosó volt ott, úgyhogy tuti az osztály is az. Szerencsére igen, de aznap már kaptam eleget, úgyhogy ez volt a minimum.

Azért érdekelt ennyire, mert órákat kellett ott lennem meg várnom is (kora éjszaka volt), és el nem tudtam képzelni, hogy azon a rémisztő helyen hogy lehet élni vagy csak aludni. Filmbe se akarok ilyet látni még egyszer.

2021. júl. 25. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!