Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik annyira zàrt osztàly,...

Létezik annyira zàrt osztàly, hogy teljesen egyedül bezàrjanak legalàbb egy évre?

Figyelt kérdés

Lehetőleg telefon, internet és làtogató nélkül. Van millió mentàlis bajom, gyógyszert is szedek, de ezt előbb toleràlom, mint a sok hülyét aki körülvesz.


Munka miatt folyamatos rohanàs, 4 óra alvàsokkal. Szabadnapokon végig csörgő telefon, folyamatos nyavajgàsok mindenen. (Tudom most én is azt csinàlom)Rengeteg ember körülöttem. Partnerek akik napi 20-szor akarnak àtbaszni. A covid tönkretett. A pàromtól meg hulla fàradtan hallgatom, hogy mióta nem volt szex. Azt is elveszik tőlem, hogy normàlisan legyen időm elengedni a csalàdtagomat akit elveszítettem a covidban.


Mindezt borderline személyiségzavarral, vagy bipolàris zavarral, és szorongásos zavarral. Hosszabb a lista mert ahàny orvosom volt annyi diagnózis. Azt se tudjàk mivel kezelnek.


Egy gumiszobàba is szívesen beköltöznék.


2021. júl. 20. 01:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen programok. Az unokatesóm bekerült egy ilyenbe Szigetváron, másfél évig el volt zárva a külvilágtól. Se net, se tévé, se telefon, se látogatók, még csomagot vagy levelet sem lehetett neki küldeni. Másfél év után úgy látták hogy javul, akkor átrakták a program következő szintjére. Pécsre került egy házba ahol többen élnek együtt akik már eljutottak odáig. Itt már netezhet, tévézhet, telefonálhat, dolgozhat, találkozhat is emberekkel, bár utóbbihoz kérelmet kell írnia. Egyébként szabadon mozog a városban most már, de aki eljut idáig a programban, az tiszteli ameddig eljutott, és komolyan veszi minden pontját, betartja a szabályokat.

Vagy mint pl a Kiss Tibi, ő is egy hasonló helyen van most, asszem ő Sikondán.

De ezekbe nem lehet azért bejutni mert az embernek elege van a mindennapi életéből. Komoly indokkal kerülnek be, amikor nincs más esélyük. Az unokatesóm pl alkoholista volt és nem is tudom hány öngyilkossági kísérlete volt. Az egyik után a pszichológián könyörgött az orvosnak hogy tegye be egy ilyen programba, mert ha most elengedik akkor megöli magát. Addig hallani sem akart erről, de eljutott odáig hogy sírva könyörgött érte.

Neked inkább azt kéne tenned hogy szabit veszel ki, elutazol egy random kiválasztott városba, vagy sokkal inkább valami eldugott "zöld" helyre (hegyekbe, tópartra, erdőhöz) kiveszel szobát vagy egy apartmant egy-két hétre, a telefonodat pedig kikapcsolva tartod. Feltöltene.

2021. júl. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszel ki betegszabadságot? Elutazhatnál 2 hétre olyan helyre, ahol senki nem ismer és egyedül vagy.
2021. júl. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért nem veszek ki mert tönkretett covid. Mindent buktam. Elutazni sem tudnék miből.


Mellette elegem van az egész tàrsadalomból. Egymàs eltaposàsàból a 2 cm előnyért. A közömbösségből amivel az emberek egymàs felé fordulnak. A gyűlölködésből ami megosztja az embereket. Legjobban a fogyasztói tàrsadalomból van elegem. Tökéletesnek lenni mindig minden körülmény között.


Lehet egy lakatlan szigetre kéne költöznöm. Mindegy csak kiszakadni ebből. Nem 2 hétre.

2021. júl. 20. 23:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha elsétálnál egy közeli erdőbe minden délután? Ott kiszellőztethetnéd a fejed. Én egy ideig azt csináltam, vittem fülhallgatót, készítettem szendvicseket és relaxáltam.
2021. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor én azt tenném a helyedben, hogy otthon kapcsolódnék ki. Bevásárolnék két hétre, mindenkinek azt mondanám hogy elutazok és elérhetetlem leszek két hétig, hogy ne is keressenek, a telefonomat pedig kikapcsolnám.
2021. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, létezik, de oda indokkal zárnak be embereket, akiknek súlyos mentális betegségük vagy függőségük van. Ne akarj oda bekerülni! Ne hidd, hogy az izoláció vagy a szabadságod korlátozása olyan jó lenne, mint ahogy most gondolod. Örülj, hogy van szabad döntésed és tehetsz, amit akarsz, még ha mindent nem is áll módodban megtenni. Menj természetbe, oda ahol kevés ember van. Nem kell ahhoz lakatlan sziget, hogy a telefontól, internettől ki tudj kapcsolódni.-
2021. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rehabon 20 évesen voltam. Leàllt függő vagyok. Nem ilyenre gondoltam. Nem olyanra ahol komoly kezelés zajlik és vezényszóra kell kelni.

Önmagammal jól vagyok. Hiàba veszítettem el anyukàmat, szakadt ràm egy cégrészesedés (amihez nem értek, nem én viszem, pénzt se veszek ki addig belőle) a sajàt karrierem romokba. A pàrkapcsolatom teher. Telefonon folyamatosan csörög. Lehet kiégtem?


Ennek ellenére nem estem vissza


Egy helyet akarok, teràpia nélkül, ahol mindenki békénhagy. Legalàbb egy évig. Emberek nélkül, egyedül. Telefon nélkül. Munkahelyi nyomàs nélkül.

2021. júl. 24. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Ertem. Ez inkabb egy het pihenest jelentene, amit igencsak megerdemelnel. Nincs lehetoseged igy elvonulni a vilagtol egy kicsit? Akar baratoknal, vagy egy olcsobb szallason? Biciklitura es satrazas? Igen, valoszinuleg kiegtel es egy hetnel tobb szunetre is szukseged lenne.
2021. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én hasonló szituációt úgy oldottam meg, hogy le van némítva a telefonom. Naponta egyszer, max. kétszer ránézek, és a fontosnak látszó megkeresőket visszahívom. De van olyan nap is, hogy egyáltalán nem hívok vissza senkit.
2021. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!