Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szokott szorongani, mit...

Aki szokott szorongani, mit tesz ellene? Van valami bevált módszeretek?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen hullámzó a szorongásom, néha azt sem tudom, mitől van.

Most már egy hónapja tart körülbelül.

Elkezdtem járni jogára és meditálni is, igaz, csak pár alkalommal eddig, de még nem sokat segített.

Nehezebben tudok koncentrálni és az alap közérzetem is rosszabb. Úgy ébredek fel, hogy már be vagyok feszülve, de estére picit jobb szokott lenni.



2021. júl. 20. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadban a kérdést hogy mi okozza!

Nekem is volt ilyen, sokáig nem is tudtam, de aztán megfigyeltem, hogy hétvégéken soha nincs.

Aztán már arra lettem figyelmes, hogy vasárnap este kezdődik újra, és nekem már szívdobogásom is volt tőle.


Aztán nem rég elmentem egy állapotfelmérésre, ahol a hölgy szembesített vele, hogy nem vagyok a helyemen.

Akkor kitört belőlem és elkezdtem bőgni, 2 éve már hogy hányok a munkahelyemtől, de magamnak sem mertem bevallani hogy emiatt van!

2021. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat segít ha van konkrét oka, és tudjuk is, h mi az. Amúgy vannak ilyen házi praktikák, amikkel oldani lehet a feszkót, vagy levezetni. Illetve élettani dolgok, amik nyugtatják az idegrendszert.

Evés, ivás, kimozogni, lassú légzés, figyelemelterelés, séta, nevetés, sírás. A meditációt napi szinten gyakorolni kell, nem tünetileg csökkenti a szorongást, hanem erősíti az idegrendszert. Ha nagy a baj, akkor be kell dobni két konyakot.

2021. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
menj el pchiologushoz nekem is pont ugyan ez volt..kapok havonta egy injekcot azt már semmi tünetem nincs.a szorongás nem mulik el magátol orvosi segitség kell
2021. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen injekció ?ha részletezned érdekel

Köszönöm

2021. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szoktam figyelni általában, hogy mi az ami okozhatja, általában szociális helyzetek, amiben próbálok megfelelni, de elcseszek valamit, és utána hiába próbálom nem felfújni, valahogy bennem marad. És utána napokig vagy akár heteig rajtam van a feszültség.

Lehet a mostani szorongásom is emiatt van, de mégha meg is van az ok, nem tudom, hogyan lehetne megszüntetni.

Nemsokára menni fogok terapeutához, nem vagyok híve a gyógyszeres kezeléseknek.

2021. júl. 20. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj rám, nekem van jó természetgyógyász ismim, ő szedett ki engem is ebből, egy beszélgetéssel! 😊
2021. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Úgy ébredek fel, hogy már be vagyok feszülve, de estére picit jobb szokott lenni."


Ilyen esetben nem javasolt a meditáció, yoga, mert csak ronthat a helyzeten.

2021. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mármint azért, mert újra előhozhatja a szorongást?
2021. aug. 1. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert okozhat alvászavarokat, pánikrohamokat stb. Szerintem jobban jársz, ha maradsz a sportnál.
2021. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!