Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon betegesen viszonyulok...

Nagyon betegesen viszonyulok a pszichológusomhoz? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Pl.: Szeretnék egy városban élni vele, és szívem szerint már teljesen úgy tervezném a jövőbeli dolgaimat, hogy ez megvalósulhasson. Hazudozom neki, hogy rosszul vagyok, pedig nem is, csak nem szeretnék elszakadni tőle. Meg akarom tudni, hogy milyenek a gyerekei, és megpróbálni hasonlítani rájuk, hogy engem is úgy szeressen... Tudom, hogy teljesen irreálisak és abszurdak a gondolataim, de érzelmileg mégis megvisel a dolog...és csak nagyon nehezen tudom elnyomni magamban. 25/l

2021. júl. 23. 00:58
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
94%

11 éve jártam egy pszichológushoz és a mai napig fantáziálok róla, a fejemben ő a szerelmem.


31/F

2021. júl. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem beteges, teljesen normális, és nem kell elnyomni. Freud óta ismert jelenség, áttételnek hívják, állítólag azért, mert egy másik (akár nem is létező) ember iránt érzett érzelmeidet áttolod a terapeutára. Magyarán mondva ez szerelem, és tulajdonképpen ez a terápiás kapcsolat működésének az alapja. Ha csak itt a gyakorin olvasgatsz, rengeteg ilyen kérdést fogsz találni. Nyugodtan el is mondhatod neki, nem lesz meglepve, nem te leszel az első ilyen kliense. Viszont neked könnyebb, ha nem nyomja ez a titok a lelkedet.
2021. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%
Azért én nem rukkolnék elő ilyesmivel. De hogy megnyugtassalak, én is átéltem már. Évekig jártam a terapeutámhoz, azalatt az idő alatt sikerült csinálnom egy fake instaprofilt is, ahol bekövettem a lányát. Kiderült, hogy egy csomó közös ismerősünk van, mert egy korosztály vagyunk, és csak a szerencsén múlt, hogy korábban még nem barátkoztunk össze valahol (ugyanazokra a fesztiválokra járt, ugyanolyan stílusa volt, mint nekem és ugyanarra az egyetemre jártunk, ráadásul a pasi, akivel kavartam, az vele is kavart már). Sokszor fantáziáltam arról, hogy milyen lenne, ha az apukám lenne, néha még most is hallom a kritikáit, közben nagyon fura volt, hogy erotikus fantáziáim is lettek. Már nagyon rég óta nem járok terápiára, de örülök, hogy egy szót sem szóltam erről (szerintem biztosan érezte a kezdeti rajongásomat, de ő sem nagyon firtatta), és most sem szólnék, mert ez így van rendben. Idővel, főleg a terápiánk végén már nem nagyon érdekelt, évek óta nem jelentkeztem be abba a fake instaprofilba, most pedig mindig boldogan gondolok rá vissza, de már egyszerűen nem érdekel. Akkor segített, amiben segítenie kellett, és anélkül is jobban lettem, hogy tudott volna az érzéseimről. Nincs borderline személyiségzavarom (ezt csak azért mondom, mert láttam, hogy a kulcsszavak között szerepel). Max. akkor beszélnék róla a helyedben, ha úgy érzed, hogy nem tudod kontrollálni és szorongsz a dolog miatt.
2021. júl. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mas jellegu esetek voltak, de talan segit eldontened, hogy beszelj-e rola a pszichologusodnak.

Korabban tobbszor almodtam a pszichologusommal. Mondtam is neki, az egyik alkalom vegen. Ez nagyon erdekelni kezdte, kovetkezo alkalommal fel is hozta. Amikor ugy erezte, hogy kerulni akarom a temat, megkerdezte, hogy kenyelmetlen-e errol beszelni. Semmilyen szerelmi, romantikus szal nem volt bennuk :) ezekbol aztan nagyon mely beszelgetesek lettek. Nehez volt elmondani, de visszagondolva: nagyon jol tettem, sok mindenre ravilagitottak.

Amikor elkezdtem terapiara jarni, akkor a pszichologusom mondta, hogy mindent mondjak el, a vele kapcsolatos erzeseimrol is beszeljek.

Multkor egy felreertes miatt felmerult, hogy a terapianak hamarosan vege lesz. Ettol nagyon ideges lettem. Kovetkezo alkalommal elmondtam ezeket, beleertve azt is, hogy en maskorra gondoltam a veget. Hozzatettem, hogy nekem biztonsagerzetet ad, es most olyan valtozasok vannak az eletemben, amihez szuksegem van erre a biztonsagra.

Ezeket o mindig megertessel fogadta.

2021. júl. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
A terápia része, hogy elmondd.
2021. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szerintem is az az alapja és a lényege a terápiának, hogy mindent elmondok.

A borderlinet csak azért írtam be, mert úgy tudom, hogy náluk szokott inkább ilyen erős érzelem kialakulni a terápiás kapcsolatban, nem?

2021. júl. 24. 14:19
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem! Egyáltalán nem! Ne diagnosztizáld magad! Ez minden terápiás kapcsolatban kialakul, ha megvan a kémia és a terapeuta személye erre méltó.

Nálam például ez olyanokban nyilvánult meg, hogy beutaztam villamossal azt az útvonalat, amerre ő munkába jár, hogy átéljem, hogy ő mit lát, az utcán keresem a hozzá hasonlító embereket, elmentem arra a rendezvényre, amire ő is, hátha pont egyidőben sikerül ott lennünk (és sikerült is), lementem a közösségi hálós képeit, hátha eltűnnek onnan.

2021. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Így vagyok ezzel én is mint te kérdező.

7-es válaszoló én is pont ugyanezt csinálom most.

2021. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

Nem hiába kell nektek pszichológushoz járni, nem gondoljátok? :)

Gondoljatok bele: Mintha börtönben beszélgetnének a rabok, hogy megöltem egy embert, ez normális? Mire a többiek: persze, hiszen én is... meg én is...

Nem normális, ezért vannak börtönben. Nem normális, ezért kell pszichológushoz járnotok, nem gondoljátok? Nem gyanús? Gondolkodjatok!

2021. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Hármas vagyok, én is fantáziáltam a terapeutámról, de megvolt a saját életem, és nem voltam ennyire a befolyása alatt, hogy elmenjek egy olyan rendezvényre, ahol ő is ott volt. Nyugodtan pontozzatok le, de szerintem ez nem normális! Olyan, mintha nem lenne saját életetek, vagy olyan emberek a környezetetekben, akikre fel tudtok nézni, akik szeretnek titeket. Az egy általános tapasztalat, hogy kialakulhatnak szülői vagy épp erotikus fantáziák a terapeutával kapcsolatban, de az nem, hogy lekövetitek, eljártok a munkahelyére, hátha összefuttok vele.
2021. júl. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!