Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért adnak nekem benzodiazepi...

Miért adnak nekem benzodiazepinek helyett antipszichotikumokat nyugtatóként?

Figyelt kérdés
Állítólag a függőség elkerülése a cél. Bár ezt nem igazán értem. Tényleg kevesebb veszéllyel jár?
2018. dec. 5. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Végezz el egy orvosi vagy gyógyszerész sulit, és majd akkor vond kétségbe a kezelőd döntését!


Szedd, oszt jó napot!

2018. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a kérdés melyik részére sikerült válaszolnod?. Ennyi erővel szűntessük be a témakört mert senki sem pszichológus itt. Ne unatkozzunk már ennyire...
2018. dec. 5. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok, és én is antipszhotikumokat szedtem. Ez azért van egyébként mert mint az én esetemben is, vagy ennek a betegségnek az esetében is, fennállhat, hogy pszihotikus tünetekkel járhat. Ezért ezt megelőzendőn írják fel. Nekem legalábbis.
2018. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy meg a benzodiazepin szart se ér.
2018. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Első kérdező: nekem éppen tegnap ismerte be a pszichiáter, hogy ők sem istenek, sokszor csődöt mond a tudományuk, pedig nagyok igyekeznek. Van, hogy elvéti a gyógyszert, mert ő is ember, és annyira túl vannak terhelve, hogy sokszor nem jut elég idő a betegekre. Hiába szeretnének minőségi munkát végezni, ha egyszer nem tudnak.
2018. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen gyógyszert kaptál?

Van olyan antipszichotikum aminek egyben szedatív/nyugtató hatása is van.

2018. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tenyleg kevesbe karosak mint a benzok. Szoval ha van nyugtato hatasa is az antipszichonak es bevalik, akkor az tok jo.
2018. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!