Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak manapság az ún...

Miért vannak manapság az ún Benzodiazepinek démonizálva, és az SSRI gyógyszerek agyon magasztalva? Nem lehet ennek üzleti háttere? Míg egy SSRI 3-5 ezer is megvan, addig egy benzo 2-3 száz ft körül mozog.

Figyelt kérdés

Nem értem, mivel a benzodiazepinek nagyon jól teljesítettek az utóbbi évtizedekben, valamint rögtön hatnak, míg az szerotonin vissszavétel gátlók nem mindig teljesítenek, sőt, kétséges hogy teljesítenek e egyáltalán -nálam semmi hatásuk nem volt, csak a side effects, de az kő keményen- és még ott vannak az olyan melléktünetek mint például a nagymértékü hízás. Nekem eleve nem tetszik az, hogy az agyam szerotonin szintjébe piszkálnak bele, amiről még mindig nem tudunk mindent. Mellesleg ezek a gyógyszerek is okoznak függőséget, bár ezt lelki megszokásnak mondják, leállni róluk ugyan olyan nehéz lehet egyes személyeknél, mint az agyon démonizált benzókról.


Kérdem én, miért démonizálnak egy hatékony gyógyszert, egy kevésbé hatékony, és egyáltalán nem bejáratottal szemben?


2016. nov. 26. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

PL. mert utóbbiak adagját nem kell emelni az évek során.

15 év után 10-12 mg xanaxot szedni az meg nem egy leányálom. Egyenletesen fejti ki a hatását, nem löketszerűen, nem álmosít, nem befolyásolja a koncentrálóképességet.

És úgy csinálsz, mintha a nyugtató nem piszkálna semmit az agyadban.

2016. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15 évig szedni? már az első mondatodban van valami probbléma... Az már rég rossz ha valaki bármelyik pszicho gyógyszert 15 évig szedi... mellesleg a hozzászokás, és az ebből fakadó adag emelés az SSRI nél is fennáll.
2016. nov. 26. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a benzóra rászoksz, és egy idő után csak akkor hat, ha emelik az adagot. Plusz a szorongásra, ilyesmire a SSRI-k valók (mellette persze terápia, de az hosszadalmas és el tud húzódni annyi ideig, hogy megkattannál SSRI nélkül), a benzodiazepin meg addig jó, amíg az SSRI nem kezd el hatni (ez lehet 2-4 hét is), utána viszont jobb, ha nem az addiktívabb benzót szeded, hanem az SSRI-t.

Meg elég idegesítő (és ezt most gyógyult ex-szorongóként és ex-depressziósként mondom), amikor valaki ezekben a betegségekben szenved és b'szik elmenni pszichiáterhez, inkább íratja magának a háziorvossal a xanaxot, ami egy idő után nem elég, és a kedves delikvens ilyenkor idejön a netre, hogy ossza az észt arról, mennyire hatástalanok a gyógyszerek (pedig nem azok, csak ő volt hülye hozzá).

2016. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a "kedves delinkvens" pszichiáterhez ment, aki 5 féle ssri köztük snri-t próbált ki rajta és a 6.-nál szakadt el a cérna, és azt a gyógyszert választottam ami HAT is. amúgy semmi bizonyíték nincs arra hogy ezek a moderns ssri-k alkalmasabbak lennének a szorongás kezelésére mint a benzodiazepinek. egyetlen egy összehasonlítási kísérlet volt, ahol az jött ki hogy kb mind a kettő azonosan alkalmas, illetve nem alkalmas. És ahogy írtam, az SSRI-t is emelni kell esetenként, mivel ahoz is alkalmazkodhat a szervezeted, illetve a lelki függőséget is okoz, amiről ugyan olyan nehéz leállni egyes embereknek mint a xanax, rivotril, illetve más benzodiazeppinekből. az deokádott leoltalak mert én vagyok a jani kommented több sebből vérzik. mielött hozzászólsz, és olyanokkal vagdalozól amiről fogalmad sincs, jobb lenne ha utána olvasnál.
2016. nov. 26. 21:02
 5/8 A kérdező kommentje:
*ide okádott
2016. nov. 26. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én Frontint szedek, de nálam kizárólag annyi hatása van, hogy elálmosít és aludni tudok tőle... ha mondjuk ideges vagyok és beveszem, ugyanaz marad a "fejemben", ugyanazok a gondolatok, csak egy idő után elalszok, később felkelek, akkor kezdődik minden előlről... nem tudom, a többi benzodiazepin milyen, de a Frontin vcsak rövid távra, pár órára hat.


az antidepi gyógyszerek (SSRI, SNRI) meg valahogy a gondolataimra meg az egész személyiségemre, viselkedésemre tudtak hatással lenni ( pozitív vagy negatív irányban... meg kell találni a megfelelőt...)

2016. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell emelni az SSRI adagokat az évek során, ez nagyfokú tévedés.

És igen, van, aki évtizedekig szed ilyen szereket és akkor már inkább SSRI, mint nyugtató.

2016. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hiba abban, hogy 15 évig szedi?! Sokan vagyunk úgy, akiknek muszáj, pl. bipolárisak. Fenntartó kezelés szükséges, mert nem gyógyítható. Másrészt pl. xanaxot a hozzászokás miatt sajnos emelni kell mg. szempontjából. Én napi 6-8mg-nál járok. És igen, van üzleti háttere. Még mindig a legtöbb pénz a gyógyszerekben és fegyverekben van!
2016. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!