Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lennék égve?

Ki lennék égve?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista srác vagyok, jelenleg az osztatlan (6 éves) képzésem felénél járok, de érzem hogy valami nem igazán stimmel. Lehet az online oktatás az oka, de teljesen motiválatlannak érzem magam a tanulmányaimmal kapcsolatom. A mostani félévemet kereken 5.0-val zártam, viszont úgy érzem, hogy kb. teljesen feleslegesen, mert a vizsgákon kérdezett ismeretanyag egy része már kiment a fejemből, szóval teljesen hülyének érzem magam emiatt. Egy tárgyból pedig el sem mentem vizsgázni, mert teljesen esélytelennek éreztem az egészet, így azt következő évben csinálhatom újra.


Más is van így? Lehet az az oka, hogy itthon "elkényelmesedik" az ember? Nem hiányzik a társaság, inkább a jelenléti oktatás az amit hiányoltam: az épületet, a reggeli rutint, a tanárokat, a termeket, a hangulatot.


Mellesleg azt is érzem, hogy a volt osztálytársaim már előrébb vannak az életben mint én, pedig vagy csak most diplomáztak le alapszakon, vagy sima OKJ-s végzettséggel dolgoznak: autó, jogosítvány, esetleg eljegyzés.


Én pedig itt vagyok 22 évesen, egy olyan képzésen ami borzasztóan alulfizetett (tanár) és nem mellesleg mentálisan kimerítő.



2021. júl. 27. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

Ez a pandémia mindenki lelkén nyomot hagyott. Még ha nem is kiégés (még?) egy jó szakemberrel való lelki karbantartás biztosan pozitívabban hatna, mint akármi más. Későbbiekben is ha elhelyezkedsz a szakmában hatalmas teher lesz a válladon.

Azt sem szabad magadban tartani.

Pszichológushoz járni nem gáz.

Igen is jó dolog tud lenni. Olyan dolgokra mutathat rá ami az orrod előtt hever és fontos, motivál, kivezet téged a szürke felhők közül.

2-3 alkalmat megér, válassz magadnak szimpatikusat. Annyi elég lehet,hogy kiderüljön jó neked a dolog vagy sem. Fiatal vagy,ne hagyd hogyva komor egyhangúság elhatalmasodjon.

2021. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!